LoL Sezon Ortası Büyüsü Detaylar

3) Element Ejderhaları

İlk ve orta safhalardaki görevlerin (kuleler dışında) çoğu oyunda cazibelerini korumakta güçlük çektiğine tanık olduğumuz için sezon ortasında görevlere yönelik tercihleri pekiştirebilecek yollar araştırmaya koyulduk. Ejderha’yı ele aldığımız sırada fark ettik ki ayrı ayrı verdiği güçlendirmeler, Ejderha’nın dengesini ”olsa iyi olur” ile ”olmazsa olmaz” arasında götürüp getiriyordu. Bu yüzden de takım kompoziyonları ve stratejilerini çeşitliliğe teşvik eden, değişime uyum sağlamaya dayalı özgün bir ekosistem ortaya çıkarmak için kolları sıvadık.

Element ejderhaları uçuşa geçiyor!

Oyunun ilk 35 dakikasında dört element ejderhasından biri rasgele ortaya çıkacak. Bu ejderhayı biçtiğiniz anda, ortaya çıkacak sonraki ejderhanın element türü mini haritada belirtilecek.

Ortaya çıkacak bir sonraki ejderhanın türünü iki taraf da bilecek ve birden fazla element yükü birikerek etkili olduğu alanda sizi çok daha güçlü hâle getirecek. Bu yüzden oyunda gördüğünüz ilk iki Toprak Ejderhası’nı rakibe bırakmadan önce iyi düşünün; bu kararın bedeli, merkez kulelerinizi kaybetmek olabilir!

 

ejder1   

Ateş Ejderhası

Şampiyon katletmegücünü arttırır. Duello ve takım savaşındaki etkinliğinizi pekiştirir.

 

 

ejder2

 

Toprak Ejderhası

Kulelere ve destansı canavarlara verilen hasarı arttırır. Görevleri ele geçirme becerinizi

 

ejder3

 

Su Ejderhası

Can ve mana yenilenmesini arttırır. Kuşatma ve dürtme becerilerinizi geliştirir.

 

ejder4

 


Hava Ejderhası

Çatışma dışındaki hareket hızını arttırır. Haritada rakibe manevra üstünlüğü kurma

 

 

Kadim Ejderha

Oyunun 35. dakikasından sonra çıkan bütün ejderhalar, Kadim Ejderha’ya dönüşür. Element emsallerine göre öldürmesi daha zor olması bir yana; Kadim Ejderha, biçildiğinde hem büyü ve saldırıların, rakipleri zamanla yakmasını sağlayan güçlü bir avantaj sağlar hem de bütün mevcut element güçlendirmelerine bir ilave kazandırır.

elder_dragon