Site Kuralları

Turkishplayer.com sitesini ziyaret eden tüm kullanıcılar veya sitemizde haberlere yorum yapan üyelerimizin tamamı aşağıda belirtilen esasları kabul etmiş sayılır.

1. Yazılan mesaj, yorum ve ya forum konuları tamamen paylaşan üyenin sorumluluğundadır. Bu paylaşımlar kesinlikle Turkishplayer.com için bağlayıcı değildir.

2. Türkiye Cumhuriyeti yasaları, tüzükleri ve ya Uluslararası Kanunları ihlal niteliği taşıyan paylaşımlar yapılamaz. Bu tip ihlaller site yönetimine bildirildiği takdirde ivedilikle yayından kaldırılacak ve paylaşımı yapan üye siteden uzaklaştırılacaktır.

3. Irk, dil, din, cinsel tercihler gibi toplulukları ilgilendiren konularda tahrik edici ya da küçük düşürücü yayınların yapılması kesinlikle yasaktır. Bu tip ihlaller site yönetimine bildirildiği takdirde ivedilikle yayından kaldırılacak ve paylaşımı yapan üye siteden uzaklaştırılacaktır.

4. Tehditkâr, küfür içeren, örf ve adetlere karşı saldırı içeren ve ya diğer kullanıcı ya da yöneticileri küçük düşürücü paylaşımlar kesinlikle yasaktır. Bu tip ihlaller site yönetimine bildirildiği takdirde ivedilikle yayından kaldırılacak ve paylaşımı yapan üye siteden uzaklaştırılacaktır.

5. Yorum ve ya bilgilendirme amacı taşımayan, tamamen propaganda içerikli paylaşımlarda bulunmak yasaktır. Bu tip ihlaller site yönetimine bildirildiği takdirde ivedilikle yayından kaldırılacak ve paylaşımı yapan üye siteden uzaklaştırılacaktır.

6. Yorum ve ya forumlarda sürekli olarak büyük harfle yazı yazmak yasaktır. Büyük harf kullanmak sanal ortamda bağırmak anlamına geldiğinden, gereksiz yere sürekli olarak bağıran kullanıcılar hakkında site yönetimi önlem alma hakkına sahiptir.

7. Telif hakkı içeren paylaşımlar ve crack, warez, torrent linkleri gibi tanıtımlar kesinlikle yasaktır.

8. Turkishplayer.com yazılı olarak kabul etmediği hiçbir reklam içeriği sitenin herhangi bir bölümünde paylaşılamaz. Reklam içeriği paylaşmak isteyenlerin site yönetiminden e-posta yoluyla izin aldığını istendiği takdirde belgeleyebilmesi şarttır.

9. Turkishplayer.com?ye üye olan kullanıcıların kişisel bilgileri yalnızca forum üst yöneticileri tarafından görülür. Kullanıcı istediği zaman bunları değiştirme hakkına sahiptir.

Hukuka Aykırı / Yasal Olmayan İçerik Bildirimi

Turkishplayer.com, hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

Turkishplayer.com, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “yer sağlayıcı”; kendi ürettiği içeriklerle ilgili olarak ise “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

Turkishplayer.com, kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Turkishplayer.com, hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimsemiştir.

Turkishplayer.com içerisindeki bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da meslek birlikleri,

– İhlale konu içeriklerin URL adresi ve ihlale konu içeriğin konusunu,

– Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,

– Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,

– Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,

– Açık ad / ünvan ve açık iletişim adreslerini

Sunmak kaydıyla http://turkishplayer.com/iletisim adresindeki iletişim formu veya [email protected] adresine e-posta göndererek bildirim yapabilirler. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikayetler incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler Turkishplayer.com web sitesinden en kısa sürede kaldırılacak ve ilgili kişilere bilgi verilecektir.