blank

AOC GM200 Mouse ve AOC GK200 Klavye

AOC gaming ürünleri oyuncuların neredeyse tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bu yazımızda AOC GM 200 fare ve AOC GK200 klavyeyi sizler için inceleyeceğiz.

AOC GM 200 FARE

Sağ taraf başparmağınızın altına yerleştirilen 2 düğme ile hızlıca ileri ve geri geçişler yapabiliyorsunuz. Üst tarafında bulunan tuş ile de DPI’yı 4200’e kadar 4 kademe halinde ayarlayabiliyorsunuz. Farede scroll tuşu ve iki tık ile beraber toplamda 6 adet tuş yer alıyor; bu da kullanımlarınız için oldukça yeterli. Ayrıca AOC GM 200 farenin ele oturma ergonomisini oldukça beğendiğimi belirtmeliyim.

blank

GM200 faredeRGB ışıklandırmalar yer alıyor. Bu ışıklandırma ayarlarını ve cihazlarla ilgili diğer tuş ayarlarını AOC’nin G-Tools yazılımı üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu yazılımı da AOC’nin internet sitesinden indireblirsiniz. Tüm ayarlarınızı bu yazılım üzerinden yapabilir , renk seçeneklerini deneyebilirsiniz.

AOC GM200’ün teknik altyapısı ise yine giriş seviyesi için oldukça başarılı. Pixart 3519 sensör yer ve 4200 DPI çözünürlük yanısıra 48 IPS ve 10G hızlanma özellikleri mevcut.

AOC GM 200 fare kullandığımız süre içinde bizlere oldukça yeterli geldi. Üstelik 150TL civarında ki fiyatı ile oldukça fiyat performans bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

AOC GK 200 KLAVYE

AOC GK200 oyuncu klavyesi tasarımı , RGB ışıklandırma ve tuş hissiyatıyla benden tam not aldı. Membran switch tuşlar sayesinde hem mekanik klavye keyfi alıyorsunuz hemde klavyenin maksimum derecede sessiz olduğunun farkına varıyorsunuz.

blank

AOC GK200 anti ghosting özelliği sayesinde 25 tuşa aynı anda basabiliyorsunuz. Klavyede tek olumsuz diyebileceğim ekstra multimedya tuşlarının olmaması oldu. Yastıklı bir bileklik yerine plastik bir bileklik kullanılmış ancak giriş seviyesi için oldukça yeterli. Malzeme kaliteside geçer not aldı.

AOC GK200 klavye su dökülmelerine karşıda koruma sağlıyor. Tabi denemedim 🙂 . Sizde denemeyin ancak bir kaza olursa farkedersiniz…

AOC GK200 klavyenizi G-TOOLS ile renk seçeneklerini ve ayarlarınızı yapabilirsiniz.

blank

AOC GK200 klavye 450 TL civarı fiyatlandırmalar ile piyasada bulunuyor. Giriş seviyesinin bir üstü bir klavye olduğunu söylemeliyim. Özellikle içerik üretici arkadaşlar bu klavyenin sessizliği tam size göre !