blank

Windows 11 22H2 Güncellemesi ‘Sun Valley 2’: Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey!

İlk büyük Windows 11 güncellemesi yakında geliyor

Microsoft, Kasım 2021’deki lansmanından bu yana, Windows 11’in bu yıl içinde yapılması planlanan ve geçici olarak Sun Valley 2 olarak adlandırılan bir sonraki büyük güncellemesi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.

Windows Media Player’ın geri dönüşünü ve Microsoft Store’da Android uygulamalarının önizlemesini gösteren bir Şubat güncellemesi yakın zamanda yayınlanmış olsa da, başka bir güncelleme zaten test aşamasındadır .

Şirketin, Windows 10’un sahip olduğu altı aylık programa kıyasla önemli özellikleri daha hızlı bir şekilde getirme çabasıyla, Sun Valley 2’nin daha erken geleceğini görebiliriz.

Ne beklememiz gerektiğine dair bir resim oluşturmaya başladığımızda, Windows 11 için ilk büyük güncelleme hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey burada.

Cut to the chase

  • Bu ne? Windows 11 22H2 ‘Sun Valley 2’, Windows 11’in ilk büyük güncellemesidir
  • Ne zaman çıktı? Windows 11 22H2 ‘Sun Valley 2’ 2022’nin ikinci çeyreğinde bekleniyor
  • Fiyatı ne kadar? Windows 11 22H2 ‘Sun Valley 2’ tüm kullanıcılar için ücretsiz bir güncelleme olacak 

Windows 11 22H1 ‘Sun Valley 2’ çıkış tarihi 

Şu anda Windows 11 22H2 ‘Sun Valley 2’ güncellemesi için onaylanmış bir çıkış tarihi yok. Microsoft’un Windows 11 güncellemeleri için yayın planı, daha önce Windows 10’da yılda iki kez olan yayın planına kıyasla artık yılda bir kezdir.

Windows Insider kanallarında, kullanıcıların geliştirme aşamasındaki özellikleri test etmelerine olanak tanıyan çok sayıda iyileştirme yapıldı. Ancak Microsoft, tüm bunları Windows 11’in ilk büyük güncellemesine aktarıyor gibi görünüyor.

İşletim sistemi Kasım 2021’de yayınlanırken, Haziran ayında duyurulmuştu ki bu, Sun Valley 2’yi bazı destek özellikleriyle yayınlamak için iyi bir zaman olacaktı.

Windows 11 22H1 ‘Sun Valley 2’ spekülasyonu

Şu anda Microsoft’tan onaylanmış bir isim yok. Ancak Windows 11 güncellemelerinin adlandırma kuralına dayanarak, resmi atamasının Windows 11 22H2 olacağını varsaymak güvenlidir. ’22’ yılı, ‘H2’ ise yılın ikinci yarısını ifade eder.

Şu an için tartışılan isim, çıkış adı olması muhtemel olmayan ‘Sun Valley 2’. Bu, Windows 11’in bir sonraki sürümünün üzerinde çalışılan ve Microsoft’un çalışmaları hakkında içeriden bilgi sahibi olan kişilerden gelen sızıntılar yoluyla halka açıklanan bölümleri için dahili bir kod adıdır. 

Windows 11, yenilenmiş bir görünüm, yeniden tasarlanmış bir Microsoft Mağazası ve widget’ların geri dönüşü gibi Windows 10’dan önemli bir yükseltme olduğundan, Sun Valley 2, Windows 11’i geliştirmenin yanı sıra, kullanıcıların geri bildirim gönderdiği belirli yönleri de iyileştiriyor gibi görünüyor.

Insider sürümlerinde kullanıcılar, Windows 11’in genel görünümü olan yeni Fluent Design’ı kazanan daha fazla uygulamanın olduğunu gördüler. canlı renk düzeni. Ayrıca geçen yıl duyurulan ve henüz her Windows 11 kullanıcısına gelmeyen özellikler de vardı.

Windows 11’e gelen Android uygulamaları
Beta Kanalındaki Windows 11 Build 22000.xxx ve sonraki sürümlerine sahip test kullanıcıları, yeniden tasarlanan Odak özelliğini deneyebilecek , ancak Android uygulamalarını zaten test edebileceğiniz Şubat 2022 güncellemesi çıktı.

Apple’ın App Store’daki çabalarına benzer şekilde, her uygulama Amazon tarafından test edilip onaylandığından, bunlar Google Play yerine Amazon’un App Store’undan kaynaklanmaktadır.

Bunlar, bir pencerede çalışan TikTok ve Instagram gibi uygulamalarla iOS uygulamalarının macOS’ta çalışmasına benzer şekilde çalışır.

Ancak, Microsoft Store’dan geçmeden Android uygulamalarını doğrudan yüklemenin başka yolları da var.

Windows 11 22H2 ‘Sun Valley 2’ için yeni işletim sistemi özellikleri
Windows 11’e yönelik bu ilk güncelleme, Microsoft’un Kasım ayındaki ilk sürüme dahil etmek için zaman bulamadığı daha fazla iyileştirmenin yanı sıra, kullanıcılardan gelen geri bildirimler üzerine kurulmuş gibi görünüyor.

Kullanıcılar tarafından bölünen bir özellik görev çubuğu olmuştur . Başlat menüsü Windows 11’de yeniden tasarlandı, ancak yeni görünüm olumlu olsa da Windows 10’da bulunan bazı özellikler burada bulunamıyor.

Sun Valley 2’de görev çubuğu, bazı özellikleri geri getiriyor ve bazı geri bildirimleri dinliyor gibi görünüyor, sürükle ve bırak görev çubuğuna geri dönüyor .

Diğer işletim sistemi geliştirmeleri, Windows 11’de bulunan Akıcı Tasarım dili ile yenilenecek Microsoft’tan daha fazla uygulamadır. Not Defteri, Sun Valley 2’nin karanlık mod ve yeniden düzenlenmiş bir menü çubuğuna sahip olduğu örneklerden biridir.

Paint , yenilenmiş bir görünümden elde edilecek başka bir uygulama olsa da, Microsoft, 2021’in sonunda Windows Media Player’ı geri getirerek birçok kişiyi şaşırttı .

2012’de Windows 8’de piyasaya sürülen bir uygulama olan Groove Music’in yerini alacak. Bu, Microsoft Store’da mevcut olacak, ancak Sun Valley 2 herkesin kullanımına sunulduğunda medya dosyalarını oynatmak için varsayılan uygulama olarak görünmesi planlanacak.

Windows 11 güncellemeleri zaten görsel yetenekten daha fazlası gibi görünüyor ve Sun Valley 2 istisna olmayacak şekilde ayarlandı. Altında, her zaman olduğu gibi kullanıcıya yönelik olmayan birkaç değişiklik ve olacak bir sayı olacak.

Ancak Microsoft’un Insider programı aracılığıyla üzerinde çalıştığı ve sergilediği şeyden, şirketin yalnızca öne bakan özellikleri değil, Windows 11 uygulamalarını da güncellemek istediği açık.

Gelecek Güncellemeler ve Güncel Haberleri edinmek için Websitemizi takip etmeyi ve Discord kanalımıza katılmayı unutmayın.