blank

Artık PlayStation 4 Steam Çalıştırabilecek

Artık PlayStation 4 Steam Çalıştırabilecek

PlayStation 4’e özel olarak Linux ile geliştirilen Fedora 23 işletim sistemi bugün yayımlandı. Bu işletim sistemi sayesinde Steam uygulamasını, PlayStation 4’ünüz üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere uzun süredir PlayStation 4 kırdırılmaya çalışılıyor fakat henüz başarılı bir sonuca ulaşılamadı. Ancak farklı işletim sistemleri yüklenebiliyor. Bunun üzerine Linux ile geliştirilen Fedora 23 işletim sistemi üzerinden Steam çalıştırılması denendi ve başarı ile sonuçlandı. Bunu Youtube gibi sosyal video mecralarında paylaşılan yapımcılar, bugün itibari ile Fedora 23 işletim sistemini de PlayStation 4 için yayımladı.

 


Artık PlayStation 4 Steam Çalıştırabilecek


 

Ancak bunun da bazı gereksinimleri bulunuyor. Fedora 23 işletim sistemini PlayStation 4’ünüzde yükleyip, Steam’ı ve Steam oyunlarını PlayStation 4 üzerinde çalıştırmanız için, PlayStation 4 sistem yazılımınızın 1.76 olması gerekiyor. Bunlar dışında ise 8 GB Flash Disk, klavye ve mouse’da ihtiyacınız var. Bunun dışında Fedora 23 işletim sisteminin bazı eksiklikleri de bulunuyor. Örnek vermek gerekirse Wi-Fi hiçbir şekilde çalıştırılamıyor ayrıca oyunların seslerini de duyamıyorsunuz.

Eğer PlayStation 4’ünüz gereksinimleri karşılıyor ise ve gerekli eşyalara sahipseniz PlayStation 4’e yüklemek için Fedora 23’ün kurulumu ile ilgili konuya buradan ulaşabilirsiniz.