blank

Asus ZenPower İncelemesi

Su gibi şarj tüketen akıllı telefonlar için üretilen ve son zamanların vazgeçilmezi haline gelen Power Bank, Türkçe karşılığı ile Güç Bankası; akıllı telefonlarınızı şarj etmeye yarayan harika bir ürün.

Asus, yine harika mühendis ve teknolojileri ile bu ürünü dahada geliştirip ”Asus ZenPower”i çıkardı. Asus ZenPower, belkide Power Bank’ın diğer marka ürünleri arasında en iyisi.

ZenPower_02

Tasarımına baktığımız zaman oldukça estetik ve taşınabilir durumda. 5 Farklı renk seçeneğine sahip ve neredeyse kredi kartı boyutunda. Yaklaşık 215 Gram ağırlığında olan ZenPower  metalik ve parlak yüzeyi kısaca Premium tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Düşmeye dayanıklı olduğunu da belirtelim.

Bizim için önemli olan hızlı ve güvenli bir şarj. Asus ZenPower bunu biz kullanıcılara sağlamış ve Ultra hızlı şarj özelliğini geliştirmiş. 2.4 Amper’e kadar çıkan çıkış gücü ile ZenPower, yüksek hız ve yüksek verimlilik sağlıyor. Böylece cihazınız çabucak ve güvenle şarj oluyor.

asus-zenpower

En çok dikkatimi çeken özelliği ise ZenPower’in çok fazla ısınmaması. Zira baktığımız zaman bir çok diğer Power Bank ürünü, kullandığımız şarj aletleri gibi çabucak ısınıp, yüksek derecelere ulaşıyor ki bu da cihazımızın hasar almasına yol açıyor. Diğer ürünler 63 Dereceye kadar çıkarken, Asus ZenPower EN FAZLA 51 Derecede kalıyor. Bunun dışında güç giriş ve çıkışları sürekli kontrol altında. Gücü cihazınıza yüksek voltajlarda bir kereden vermiyor.

Ayrıca Asus ZenPower’in bataryasını şarj etmek çok basit ve pek zaman almıyor. Kısa sürede bir USB ara kablo ile şarj oluyor ve çabucak tükenmiyor.

*Performans testleri için ikinci sayfaya göz atabilirsiniz.