blank

Bir Damla Su İle Yakın Çekim Yapın

Evet yanlış okumadınız ! Bir damla su ile çok yakın ve aynı zamanda net fotoğraflar çekebilirsiniz.

Akıllı telefonlar hayatlarımızda önemli yer tutmakta. Bu akıllı telefonları seçerken çoğumuz kamerasının iyi olmasına özen gösteririz.  Bu haberimizle suyu telefonunuzun kamerasında bir lens gibi kullanarak fotoğraflar çekebilirsiniz. Birazdan anlatacağımız yöntem ile inanılmaz detaylı fotoğraflar çekecekbileceksiniz.

İlk olarak suya ihtiyacımız var. Sudan bir damla almanız lazım fakat bu bir damla fazla olmaması lazım. Yoksa telefonun kamerası o suyu taşıyamaz ve su dağılır. O yüzden fazla olmamakla birlikte elimizin işaret parmağını biraz suya tutuyoruz çektikten sonra işaret parmağımızı aşağı doğru tutuyoruz ve 1 damlasını telefonumuzun kamerasına denk getiriyoruz. Korkmayın aslında çok basit bir işlem. Ardından telefonumuzu alıyoruz. Telefonunuzu sallamamanız lazım yoksa su dağılır. Hassasiyet ile telefonumuzun kamerasını açıyoruz ve görmek istediğimiz cisme yakınlaştırıyoruz . Evet bütün işlem bu kadardı. Artık telefonunuzla yakın görüntüleri net bir şekilde görebilirsiniz.

https://youtu.be/fL-NJWBJso0

UYARI ! : Yapacağınız işlemde kesinlikle dikkat olmanız lazım. Suyu taşırdıysanız veya telefonun kamerasına denk getiremediyseniz direk bir peçete yardımı ile siliniz. Yapacağınız işlemler sizin sorumluluğunuz altındadır .

Ek olarak ben bu işlemi kendi telefonumda denedim ve gerçekten güzel sonuç aldım.

71