blank

Canlı Yayında Altyazı Teknolojisi

Altyazı desteği yabancı dilde seslendirilen programları izlerken çok önemli oluyor. Filmler, diziler, belgeseller ve diğer programlar için altyazı desteği daha önceden kolaylıkla sağlanıyordu ama canlı yayımda altyazı desteği şimdiye kadar yoktu.

Teknolojiye bir çok yenilik getiren Samsung bu konuda da bize yardımcı olmaya karar verdi ve yeni akıllı televizyonlarının altyazı teknoljisinde geliştirmeler yaparak daha iyi bir altyazı performansı sunacak. Bunun yanısıra görme ve işitme engelli insanların da işini görebilecek yenilikler getirmeyi planlıyor.

Sonunda Canlı yayında Altyazı desteği

Teknoloji devi Samsung, yayınladığı bildiri ile Eylül ayındaki İFA etkinliğinde yeni canlı yayında altyazı teknolojisi olan HbbTV 2.0 formatını tanıtacağını duyurdu. Bu altyazı formatının tanıtımı Berlin’deki etkinlikte yapılacak.

HbbTV 2.0 genişbantlı yayın desteği ile gelecek. Peki bu ne işe yarıyor diye bilirsiniz. Geniş bantlı yayın desteği sayesinde artık canlı yayın programlarını altyazı ile izleyebileceksiniz.

Bu yeni teknoloji hakkında Samsung yetkilisi Mi Young Soo, böyle bir projeyi hayata geçirmek için çok çalıştıklarını ve bu yeni teknolojiyi sunmaktan gurur duyacaklarını söyledi.