blank

Çin’de Jetpack Uçusu Yapıldı !

Profesyonel sahne dublörü Nick Macomber, hafta sonu Çin?deki ilk başarılı jetpack uçuşunu gerçekleştirerek tarihe geçti; ancak hemen bir tane satın almak için heveslenmeyin.Görünüşe göre bir süre daha işe sırtımıza taktığımız jet motoru ile gidemeyeceğiz.

 
China Daily adlı haber organının bildirdiğine göre 1000 kişi bu tarihi ana tanıklık etti ve Macomber, bu heyecanlı uçuşu 1000 kişinin gözleri önünde 9-10 bir bina kadar yükselerek (ortalama 30 metre) yavaş ve güvenli bir şekilde yere geri indi. Havada kaldığı süre ise sadece 27 saniye sürebildi; çünkü kullanılan jetpack teknolojisi kalkışta çok yüksek miktarda yakıta ihtiyaç duyuyor ve buda üzün süreli uçuşlara engel oluyor.

 

 

Macomber uçuş sonrasında yaptığı röportajda ?gökyüzünde uçmak bisiklet sürmek gibiydi? diyor; ?sanki benim bir parçammış. Tıpkı havada yürümek gibi, yürümek için düşünmezsiniz, yürürsünüz ve gitmek istediğiniz ulaşırsınız. Uçmakta benim için aynı şey.Özgür bir kuş gibi sadece gitmek istediğim yere bakıyorum ve gidiyorum.?