blank

Cryengine İçin 3 Yeni Platform

Crytek?in hepsi bir arada yazılım çözümü CRYENGINE için gelen bu son güncelleme ile birlikte geliştiriciler, teknolojinin gücü sayesinde artık sanal gerçeklik deneyimleri ortaya çıkarabilecekler.

CRYENGINE 3.8.1 güncellemesi ile Oculus Rift desteğine, lisans sahiplerinin yanı sıra   CRYENGINE Oyun Motoru Hizmetleri (Engine-as-a-Service ? EaaS) abonelerinin de yeni Sanal Gerçeklik (VR) araçlarına aynı şekilde erişimleri olacak. Sanal Gerçekliği mümkün olduğu kadar kolay ve gerçekçi şekilde üretilmesine olanak sağlayan AMD?nin LiquidVR? teknolojisi CRYENGINE?in VR geliştirme özelliklerinin üzerine başlangıç desteği sunarak, tamamlayıcı bir rol üstleniyor. Yeni güncellemeler diğer VR platformları için de destek sunacak.

cryengine

Crytek CRYENGINE Yaratıcı Direktörü Frank Vitz: ?Sanal Gerçeklik demomuzu gösterdikten sonra geliştiricilerden, CRYENGINE teknolojisini kendi sanal gerçeklik projelerinde de kullanmak istedikleri yönünde çok fazla talep aldık.  Steoroskopik 3Dalanındaki deneyimimiz, görüntü işleme konusundaki gücümüz ve yüksek çözünürlüklü resimlerin yüksek görüntüleme imkanıyla birleşmesi, CRYENGINEteknolojisinin sınırları zorlayan sanal gerçeklik deneyimini olması gerektiği gibi gerçekçi bir şekilde sunabildiği anlamına geliyor. Diğer CRYENGINE kullanıcılarına da sanal gerçeklik kapısını açınca neler çıkarabileceklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.? dedi

Bugün CRYENGINE güncellemesiyle gelen bir başka destek ise geliştiricilere PC projelerini Linux?a sorunsuz bir şekilde aktarmalarını sağlayacak olan OpenGL desteği.

Son olarak, güncelleme ile birlikte CRYENGINE lisans sahipleri artık Android TVsistemleri için oyun geliştirebilecek. Oturma odaları için tasarlanan Android cihazların artık çok popüler olduğu günümüzde, CRYENGINE kullanıcıları hayallerini bambaşka bir kitle için hayata geçirebilmek adına gerekli donanıma sahip olabilecekler.

Aylık abonelik sistemi sayesinde CRYENGINE ayda 9.90 dolar karşılığında kullanılabiliyor. Daha fazla bilgi için www.cryengine.com adresini ziyaret edebilirsiniz.