blank

En Gelişmiş Web Kamerası Karşınızda; Razer Stargazer

Las Vegas’da düzenlenen CES 2016 fuarı bu yılda teknoloji severlere güzel haberler vermeye devam ediyor. Özellikle oyun ekipmanlarında öncü olan Razer Dünya’nın en gelişmiş web kamerasını tanıttı.

Razer Stargazer günümüzde bir web kamerasında varolan en iyi video yakalama kalitesine sahip ve geleneksel yayın kurulumlarını basitleştirmesiyle ön plana çıkıyor. Intel RealSense SR300 kamerayla donatılan Stargazer 60FPS 720p ve 30FPS 1080P video kaydı yapabiliyor. Otomatik gürültü temizleyici ve çift yönlü mikrofonda bir web kamerada pek karşılaşmadığımız özellikleri arasında yer alıyor.

rzr_stargazer_v02_png

Özellikle yayıncılar için oldukça güzel özellikler içeren model, Intel RealSense Technology sayesinde derinliği ölçüyor ve ön fonla arka fonu birbirinden ayırıyor. Yayıncıların sıkca kullandığı yeşil fon gibi yöntemlere gerek kalmadan istediğiniz gibi fonu değiştirmenize olanak sağlıyor. Popüler yayıncılık programları OBS, XSplit ve Razer Cortex: Gamecaster ilede tam uyumlu çalışıyor.

Bir diğer yenilik olan Mimik ve jest tanıma özellikleri sayesinde yüzde bulunan 78 noktaya ve ellerde bulunan 22 noktaya tarama yapabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Windows’a yüz tanıma güvenlik sistemi ile giriş yapabildiği gibi Nevermind ve Laserlife gibi harekete duyarlı oyunlarıda rahatlıkla oynayabiliyor.

rzr_stargazer_v05_png

Razer CEO?su ve kurucu ortağı Min-Liang Tan, Stargazer?ın çıkışıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: ?Web kameraları son yıllarda, çözünürlük kalitesi dışında bir inovasyon yaşamadı. Günümüzde yayın yapan veya video konferanslara katılan insanların sayısı her zamankinden daha fazla ve ihtiyaçlar da sürekli evriliyor. Razer Stargazer, oyun yayıncılarının, YouTuberların, 3D tasarımcıların ve oyun geliştiricilerin çalışmalarında devrim yaratabilir, çünkü onlar için ekstra faydalar sağlıyor. Kısacası, Razer Stargazer geleceğin web kamerası.?

Razer Stargazer’ın çıkış tarihi 2016 yılının ikinci çeyreği. Satış fiyatı ise $199.99 olarak belirlendi.

rzr_stargazer_v03_png

Ürün özellikleri:

? Yayınlar için optimize edilmiş ultra-yüksek 60 FPS yakalama (maks. 720p)
? Maksimum 1080p HD video yakalama
? Otomatik gürültü silen çift yönlü mikrofon
? Dynamic Background Removal
? 3D tarama
? Mimik ve jest tanıma
? Dizüstü ve masaüstü monitörler için esnek klips

Teknik özellikleri:

? Intel 6th Generation Core işlemci
? USB 3.0 bağlantı özelliği
? Windows 10?le kullanılabilir

Ürünün tüm detayları için tıklayınız.