blank

Facebook Bağış Butonu Eklendi

Bağış toplama sistemi için Facebook, ALS Association sayfası ile ilk adımını attı.

Geçtiğimiz yaz ALS hastalığı için kafaya buzlu su dökme videosunun yanında bağış yapılan kişi veya firma bağışın yapıldığına dair bankadan alınan banknotlar gösteriyordu. Ancak bu durum gençler arasında bir destek ve bağış toplama değil de, eğlence unsuru haline dönüştü. Bunun önüne geçmek için Facebook’ta bağış yapma butonunu sonunda ekledi.

Artık ALS hastaları için başınızdan aşağı buzlu su dökmenize gerek yok! Buraya tıklayarak  ALS Association sayfasına gidin ve bağışınızı yapın. Bu buton şimdilik deneme sürecinde ve denemek için ilk olarak ALS Association sayfasında kullanıldı. Deneme süreci tamamlanınca, bu butonu kullanmak isteyen ve sahtekarlık yapmayacak kişi ve kurumlar ise sayfalarının tanımını kâr amacı gütmeyen kuruluş olarak yapması gerek. 

Adsız

Bunun yanında facebook yetkilisi bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamasında ise İnsanlar Facebook?u her gün önemsedikleri konular hakkında farkındalığı artırmak ve destek toplamak, diğer insanları da bu doğrultuda teşvik etmek için kullanıyor. Bu bağlantıların ne kadar faydalı sonuçlara ulaştığından ilham alarak ?Donate Now?harekete geç (call-to-action) özelliğini reklam bağlantılarına ve Sayfalara ekleyerek bağış işlemlerinin yapılmasını daha da kolaylaştırdık. Kâr amacı gütmeyen kuruluşların insanlarla bağlantı kurmasına ve savundukları konular için destek toplamasına yardım etmenin yeni yollarını bulmaya devam edeceğiz. dedi.

İnsanların aklında ise sahtekarlığın önüne geçmek için ne yapılacak ? soruları var. Bunun için resmi bir cevap olmasa da bağış yapmak isteyenler mutlaka ”Doğrulanmış Sayfa” işaretine dikkat etmesi gerek.