blank

Girişimciye Karşılıksız Destek Turkcell’den

Büyük hayalleri, küçük bütçeleri olan girişimci şirketlere maddi ve manevi destek Turkcellden geldi. Turkcell Partner Adaylığı Programı ile sermayesi yaratıcılık ve yenilikçilik olan erken aşamadaki girişimler, Turkcellin sunduğu imkanlardan karşılıksız yararlanabiliyorlar. Kısaca, Girişimciye Karşılıksız Destek  Turkcell’den!

“Startup” olarak da adlandırılan girişimci şirketlerin sayısının son dönemde büyük oranda arttığını ve destek sıkıntısı yaşadıklarını gören Turkcell, yeni bir program geliştirdi. Turkcell Partner Adaylığı Programı sayesinde erken aşamadaki girişimler, Turkcellin sunduğu girişim koçluğu, mentorluk, teknik altyapı ve finansman desteği gibi imkanlardan faydalanabiliyor.

Girişimcilerden hiçbir karşılık beklenmiyor

Bir nevi melek yatırımcılık yaparak girişimlerin sahip oldukları potansiyeli ortaya çıkaran Turkcell, 3?12 aylık süreçte sunduğu bu önemli destek için başvuran girişimcilerden hiçbir karşılık beklemiyor. Program kapsamında bu süreç içerisinde gelişim göstererek Turkcell ile partner olma yeterliliği elde eden girişimciler, Turkcell Partner Network ekosistemine kabul ediliyorlar. Bu iş birliği sayesinde sistemde yer alan kişi ve kurumlar, kendi ürün ve servislerini mobilize ederek Turkcellin bireysel ve kurumsal müşterilerine ulaştırabiliyor. Turkcell ile yola çıkan iş ortakları yollarına farklı sektörlerden pek çok farklı şirketle çalışarak devam etme şansını yakalayabiliyorlar. Aday girişimciler, partner olamazlarsa da hiçbir şey kaybetmiyorlar. Çünkü Turkcell sağladığı desteği geri talep etmiyor, onlara hibe ediyor.

Sektörlerin yeni yıldızları Turkcellle doğacak

Sermayesi yaratıcılık ve yenilikçilik olan erken aşamadaki teknoloji girişimleri, gerekli imkanlara sahip oldukları takdirde kendi yıldızlarını yaratabiliyorlar. Bu potansiyelin desteklenmesi gerektiğini düşünen Turkcell, başta telekomünikasyon ve iletişim, M2M/ IoT, bulut tabanlı çözümler, mobil ödeme, medya ve eğlence, topluluk oluşturma ve yönetme modelleri olmak üzere ürünlerini müşterileriyle buluşturmuş pek çok girişimin başvurusunu bekliyor. Turkcellin sunduğu destek ve imkanlardan yararlanmak isteyen şirketler turkcellpartner.com üzerinden 9 Aralık tarihine kadar online başvuru yapılabiliyor.