blank

Havadaki Elektrikle Şarj Olan Kılıf Nikola Labs

Günümüz akıllı telefonları artık o kadar çok şarj tüketiyor ki. Buna çözüm olarak Power Bank gibi ürünler bile çıkarıldı. Ancak onları yanınızda taşımaktan hoşnut duymuyorsanız siz havadaki elektrikle şarj olan bir kılıfla tanıştıralım. O yani Nikola Labs.

Nikola Labs, havadaki radyo frekanslarından (sinyaller) faydalanarak elektrik üretiyor ve bu elektriği telefona aktarıyor. Bu radyo frekanslarının içerisinde telefonun Wi-Fi, Bluetooth ve şebeke gibi unsurlardan yayılan frekanslarda bulunmakta. Hem çevre dostu, hem kendisi için ekstradan batarya gibi ağırlık yaratacak parçalar çıkartmıyor. Kılıfını tak, şarj olsun!

 

Sadece iPhone telefonlara özel üretilen Nikola Labs’ın diğer sürüm telefonlara çıkacağı hakkında bir bilgi verilmedi. İşin duygusal yanı ise Nikola Labs, Nikola Tesla?nın doğduğu ve öldüğü evde tanıtıldı. İsminden de anlaşıldığı gibi Nikola Tesla’nın anısına geliştirilen bir ürün. Ayrıca iPhone 6 Sürümü resmi olarak tanıtıldı. Oldukça şık !

Nikola Labs için resmi bir çıkış tarihi veya fiyat henüz verilmedi. Detayları takip etmek için buraya tıklayarak Nikola Labs’ın resmi sitesine gidebilirsiniz.

Nikola Labs Tanıtım Videosu