blank

Karşınızda iOS 8 ve Gizli Özellikleri !

iOS 8 i sıcağı sıcağına size aktarıyoruz.

Appstore

Appstore da wishlistin önemi artmış durumda. Daha önce fazla kullanılmayan wishlist ios8 de güçlü duruma gelmiş. Bütün uygulamalarınızı takip etmek zorunda kalmadan daha sonra indir seçeneğini kullanabilirsiniz. Siri ile daha sonra indirilecekleri görüntüleyebiliriz.

Itunes’ta artık müzikleri almadan önce küçük bir bölümünü dinleyebileceksiniz.

tb92bgsd7hszsqjeu0zc

Daha Kişiselleştirilebilir Mail

Apple herzaman mail uygulamasını güçlendirmeye çalıştı. Sonunda apple çok daha kullanışlı bir mail uygulaması bizleri bekliyor. Mailinizdeyken ekranı sola sürüklediğinizde işaretle, bayrak, okunmamış olarak işaretle, çöpe yolla, iletilerin yerlerini değiştirme, önerilen iletileri göster ve beni bilgilendir bölümleri açılıyor. Maillerini aktif olarak yönetebilmeniz için yeterli bir uygulama olmuş.

zf17dyosz6fumdogve7f

Uygulamaların Batarya Harcamaları

iPhonelarda pil ömrü herzaman bir sıkıntı olmuştur. Kırmızı batarya ikonundan hangi uygulamanın ne kadar pil harcaması yaptığını görebileceksiniz. Bu kısımda çok pil harcayan uygulamalarınızı kapatarak daha fazla candy crush oynamanız mümkün.

ihsioiqztzxptmtbz4kf

Bildirimleri Kolayca Görmezden Gelin

iOS 7de daha önce upgrade edilen bu uygulama artık iOS 8 de çok daha rahat bir kullanım sunuyor. Widgetlerinizi kolayca kişiselleştirebiliyorsunuz. Gelen bir bildirimi ekranın soldan sağa swipe hareketini yaparak görmezden gelebilirsiniz.

fclcinunpp9fdapve2ob

Daha Akıllı ve Güvenli SAFARI

iPhonelarda appleın kendi uygulamaları arasında sıkışıp kalıyorduk.  Ancak iOS8 de bu problem hafifletilmiş gözüküyor.

Artık SAFARI ‘deki arama motorunuzu istediğiniz seçeneklerden birine ayarlayabilirsiniz(yandex , google , duckduckgo).

efjcgkm8bcbqa9tk0tpu (1)

Not Alma Uygulaması

Rahatlıkla kullanabileceğiniz not uygulamasıda iOS 8 le bizlere sunuluyor. Artık aldığınız notlara resimler ekleyebileceksiniz.

c4xrjw3xa0jjnfacwsrl

Geliştirilmiş Kamera 

Apple fotoğraf meraklıları için iOS 8 e fotografın ışık miktarını ayarlayabilecekleri mod getirdi. Ayrıca Time Lapse moduylada 3 – 10 saniye arasında fotoğraflar seçerek beğendiğiniz selfiyi paylaşabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Paylaşım Ayarları

iOS 6 dan beri değişiklik gelmeyen paylaşım ayarları iOS8 de tamamen kişiselleşmiş durumda. Mesela bir fotoğrafı facebook hesabınızda paylaşırken twitterda paylaşmayabiliyorsunuz.

quj1hogviuzpjrpdpxwv

Yeni Kilitleme Ekranı

iOS 8 le gelen bu yeni geliştirilmiş ve kaliteli görünümüyle kilit ekranı aynı zamanda gittiğiniz mekanlarıda telefonunuzla iletişim haline getiriyor. Aşağudaki resimde bir starbucks dükkanınıza girdiğinizde kamerayi açar gibi parmağınızla açarak kahvenizi satın alabileceksiniz.

onc0ycbqmvfsydgqvn4f

Bizi takip etmeye devam edin

TurkishPlayer