Konami, Çalışanlarına Sıkı Yönetim Uyguluyor!

Konami, Çalışanlarına Sıkı Yönetim Uyguluyor!

Nikkei’nin hazırladığı rapora göre bazı dönemlerin efsanevi firması Konami’de işler yolunda gitmiyor. Konami, son dönemde dağılan imajının ardından, şirket içinde uygulanan sıkı yönetim politikası gerçekten çok sıkıntılı. Eğer ki bu şartların yarısı bile doğru ise çalışanlar zulüm altında diyebiliriz.

Kojima Productios, yeni adı olan “Number 8 Production Department” ismi ile anılıyor. Son dönemlerin en çok karışan stüdyosunda işler gerçekten yerinde gitmiyor. Konami şirketinde çalışanların internete girmeleri kesinlikle yasak. Sadece şirket içi yazışmalarda interneti kullanabiliyorlar.

Şirketin öğle arasında tüm çalışanlar monitörler ile izleniyor. Eğer ki bir kişi süre bittiğinde işe dönmemiş olursa, ismi anons edilerek çağarılıyor. Bütün ofislerin çıkışlarında ve koridorlarda güvenlik kameraları bulunuyor. Ancak bu kameralar güvenliği sağlamak yerine çalışanları denetim altında tutmaya yarıyor.

Bu tür uygulamalar benzer birçok sıkı yönetim uygulaması şuan Japonya’nın gündemine oturmuş durumda. Nikkei’nin çarpıcı iddialarına bakacak olursak, Konami’nin çalışma alanını bir hapishaneye çevirdiğini söyleyebiliriz.