blank

Microsoft 6 Ekim Lumia 950, 950XL ve Surface 4’ü Tanıtacak !

Microsoft, 6 Ekim’de aylardır beklenen Lumia 950, Lumia 950XL ve Surface 4 tabletini piyasaya sürecek. Bu etkinlik Apple‘ın 9 Eylül’deki tanıtım etkinliğine bir gönderme niteliği taşıyor olabilir.

Bu kez çok iddialı!

Etkinlikte uzun zamandır beklenen iki telefon tanıtılacak; Lumia 950 ve Lumia 950XL. Bu iki telefonun en dikkat çeken özelliği ise Windows 10 için tasarlanan ilk telefon olma özelliğine sahip olmaları. Akıllı telefon pazarında sorunlar yaşayan Microsoft için bu iki üst düzey model bir çıkış kapısı olabilir.

Lumia-950-Flagship-Renders-9

Bu iki telefonun tasarımları ile ilgili daha önce birçok iddia ortaya atılmış ancak herhangi bir bilgi edilememişti. Tasarımları ile ilgili bir bilgi olmasa da donanımsal olarak özellikleri netleşen Lumia 950, 3GB RAM, QHD, 565ppi ve 5.2 ekran, altı çekirdekli Snapdragon 808 işlemci ile geliyor. Phablet olarak 5.7 inç ekran ile gelen Lumia 950XL da 950’den farklı olarak sekiz çekirdekli Snapdragon 810, 515 ppi ekran ile kullanıcı karşısına çıkacak. Her iki telefon da Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor.

iPad Pro’ya yeni rakip; Surface 4!

Geçtiğimiz hafta duyurulan ve yeni klavyesiyle Surface tabletleri andıran iPad Pro‘ya bir ay arayla yeni bir rakip geliyor. 1,5 yıl aranın ardından gelen Surface 4 tablet, aradaki işletim sistemi farkı nedeniyle birebir karşılaştırılmasa bile Intel Skylake işlemcisi ile daha iyi bir pil ömrü sunabilir.

6 Ekim’de yapılacak olan etkinlikte Apple‘a bol bol gönderme olacağını tahmin etmekse, çok da güç değil.