blank

Microsoft Hololens ile Gerçeklik Teknolojisi

Daha öncesinde Microsoft’un Minecraft oyununun haklarını satın aldığı haberlerini tüm Minecraft severler öğrenmişti. Bugün E3 2015 Fuarında Microsoft konferansında Minecraft’ın Hololens’te nasıl bir oynanış sunacağını uzun bir gösterimle oyunculara tanıttı. Yeni teknolojinin artık ne hale geldiğini fuar alanında canlı canlı gözler önüne serildi.

Minecraft dünyasını masanızın üzerine serebilir ve bu dünyada değişiklikler yapabilirsiniz. Üstelik başka oyuncular da bu dünyanıza dahil olabilir ve onlar oynadıkça diğer oyuncuların oyun alanlarına müdahale edebilirsiniz. Bu teknolojiler ile birlikte evinizin ortasına bir oyun masası koymanız artık çok yakın diyebiliriz.

Böyle bir teknoloji sadece oyunlar açısından değil, iş dünyası için de tamamen yeni bir alan anlamına geliyor. Özellikle inşa endüstrisinin bu teknolojilerden yararlanacağı açıkça belli oluyor. Aşağıdaki videodan da izleyeceğiniz üzere bu teknoloji tamamen mimari dizayn içinde mükemmel bir oluşum olacak. Hololens’in bambaşka bir Minecraft deneyimi sunacağını söyleyebiliriz. Ancak kesinlikle sadece oyun dünyası ile kalmayacağı da ortada. Microsoft Hololens teknolojisini bir çok alanda da kullanıma açacaktır. Fakat bu teknolojinin tamamen ne zaman tüketicilere ulaşacağını ise kestirmek şuan için mümkün değil.

Microsoft Hololens ile Minecraft Gerçekliği