blank

Microsoft Yeni Haber Okuyucu Programı Newscast’i Deniyor

Microsoft NewsCast adında haber listesindeki habeleri kullanıcılara sesli olarak okuyan yeni programı test etmeye başladı. Bu yeni program Bing takımı tarafından yaratıldı ve seyahat etmeyi daha verimli geçmesini sağlamak için programlanmış.

Program Neowin sitesi tarafından duyuruldu. Newscast kullanıcılara hareket halinde iken haber başlıklarını ve özetlerini dinleyebilmelerini sağlıyor. Kullanıcılar daha sonra okumak için haberleri veya makaleleri saklayabiliyor veya haberin bütününü kendi içerisindeki tarayıcıda görebiliyor.

Neowin sitesinden Brad Sams programı inceledikten sonra yaptığı yorumda haberleri okuyan sesin çok robotik olduğunu fakat Cortana ile karşılaştırıldığında seste iyileştirmeler yapılabileceğini söylüyor. Ayrıca programda şu an için haber kaynaklarının listesinin değiştirilemediğini belirtiyor.

Program şu an her ne kadar indirmeye kapalı ve Microsoft kendi içinde test ediyor olsa da internete sızan bir sürümünü iOS kullanıcıları buradan indirebilirler. Ama çabuk olun her an yayından kalkabilir.