blank

MSI GTX 980Ti Lightning’i Duyurdu

MSI, efsanevi Lightning serisi ekran kartları ailesinin son üyesini resmi olarak duyurdu. Mükemmellik için üretilen GeForce GTX 980Ti Lightning, çığır açan yeni teknolojisiyle önceki nesilden bu yana daha da geliştirilen, başarısı kanıtlanmış TriFrozr, Torx Fan, SuperPipe ve Military Class 4 bileşenleri bir arada sunuyor. GTX 980Ti Lightning için bir mühendislik harikası demek bile yetersiz kalabilir.

msi-gtx980ti-boxshghfthdtrhot.jpg

MSI GTX 980Ti Lightning’in Genel Özelliklerine Bakalım:

blank

Üstün Termal Tasarım

msi-gtx980ti-thermal.jpgMSI’ın termal tasarımdaki kabul edilmiş başarısı tartışılmaz. GTX 980Ti’de kullanılan geliştirilmiş TriFrozr tasarımı, 3 adet 90mm Torx fan ile hem geleneksel fan bıçakları, hem de ısı dağılımı için tasarlanan dispersiyon bıçaklarını bir arada sunarak kısa sürede büyük miktarda hava akımı üretirken aynı zamanda sessiz kalmayı
başarıyor. 3 adet 8mm SuperPipe soğutma borusu, sıcaklığı çok daha hızlı ileterek 700W gücünde ısı dağılımına sebep oluyor.

 

blank

Çift BIOS ve Geliştirilmiş Güç Tasarımı

Uç noktada hızaşırtmacılar, kart üzerindeki özel LN2 BIOS’u kullanarak hızaşırtma rekorlarına özel donanım değişimleri yapmadan ulaşabilirler. msi-gtx980ti-twinbios.jpgSınırlandırmalar kaldırılarak ekran kartının kilitsiz gerçek potansiyeli ortaya çıkıyor. Geliştirilmiş güç tasarımı, diğer modellere göre çok daha fazla güç fazı kullanımı ile kartın her zaman ihtiyaç duyduğu güce ulaşmasını sağlıyor. Özel üretim, 10 katmanlı devre kartı üzerinde 12 GPU fazı ve 3 bellek fazı bulunuyor.

blank

Military Class 4 Bileşenler

msi-gtx980ti-mc4.jpgMilitary Class 4 bileşenlerle donatılan MSI GTX 980Ti Lightning, en yüksek kalite ve kararlılık için tasarlandı. Bu bileşenler tarafısz bir laboratuvarda zorlu testlerden geçirilerek askeri standartlara sahip oldukları onaylandı. 60A güç fazlı DrMOS ile gerekli miktarda güç garantilenirken Hi-C CAP çekirdekler, Super Ferrite endüktör bobinleri ve Dark Solid CAP kapasitörler LIGHTNING ekran kartının mümkün olan en iyi performansta çalışmasını sağlıyor.

 

blank

 

Tümleşik ve  tamamen kontrolünüzde

msi-gtx980ti-in-control.jpg3×3 OC kitleri ile GTX 980Ti LIGHTNING’in kontrolü tamamen sizde. V-Check point voltaj kontrol noktaları ile GPU, Bellek ve PLL voltajlarını hatasız olarak
ölçebilirsiniz. Triple Temp Monitor, GPU, bellek ve PLL sıcaklıklarını gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor. Triple Overvoltage ise bu bileşenleragiden gücü arttırarak daha yüksek saat çarpanları elde edebilmenize olanak tanıyor.

 

 

 

blank

Mystic Light

msi-gtx980ti-light.jpgMystic Light ile kendi renk şemanızı yaratabilirsiniz. İster sisteminizin buz gibi soğuk, ister alev alev yanarcasına kıpkırmızı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kontrol tamamen sizde. Renk paletinden istediğinizi seçerek sisteminizin tasarımını değiştirin. Hep aynı rengi kullanmaktan sıkıldınız mı? PC’nizdeki kolay kullanımlı Mystic Light yazılımı ile hemen başka bir renkle değiştirin; PC’nizin hep yepyeni görünmesini sağlayın!

 

blank

Teknik Özellikler

GTX 980Ti Lightning
GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti
İşlemci sayısı 2816
Çekirdek saat frekansı 1304/ 1203 MHz
Bellek saat frekansı 7096 MHz
Bellek boyutu/tipi 6GB GDDR5
Bellek veriyolu 384-bit
Boyutlar/Ağırlık 330x140x53 mm/ 1365 g

blank

MSI GAMING Hakkında

Dünyanın lider oyun markalarından biri olarak MSI’ın hedefi, oyun ve e-sporda en güvenilir isim olmak. Çığır açan tasarım, mükemmellik arayışı ve teknolojik yenilikçilik prensiplerimize bağlı kalarak çıtayı kendimiz için yükseltmeye devam ederken sektörde birçok öncülüğe de imza atıyoruz. Daha fazla bilgi için: gaming.msi.com 

MSI Hakkında

Teknolojide bir öncü olarak MSI, itici güç olarak müşteri memnuniyetini, 120 ülkedeki global varlığını ise ilerici ArGe ekibini temel alıyor. Notebook PC, All-in-One PC, anakart, ekran kartı, masaüstü PC, Sunucu, IPC, robot uygulamaları ve araç elektroniği gibi bileşenlerden oluşan eksiksiz ürün gamı, MSI’ın hem tüketici, hem de ticari pazarlardaki gücünü ve çabalarını göstermektedir. “Yenilikçilik ve Stil” sloganı ile MSI, kalitede mükemmeliyetçilik, kullanıcı dostu tasarım ve seçkin moda ürünleri sunmadaki arayışını sürdürüyor. Ana değerlerimiz olan yenilikçilik ve stil sayesinde müşteri beklentilerinin ötesine ulaşan lider bir marka olmayı başardık. Ürünlerle ilgili daha fazla bilgi için: http://www.msi.com.