blank

Nvidia GeForce GTX 980 Tanıttı

Nvidia bugün yaptığı organizasyonda tamamen yenilenmiş GeForce GTX 900-Serisini tanıttı ve tanıtımı Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang yaptı, görkemli tanıtımın ardından kutlamaları gün boyunca devam edeceği, Dünya genelinde farklı ülkelerde farklı şehirlerde gün boyu etkinliklerin olacağı açıklandı. Tanıtımın en ilgi çeken ve merakla beklenen ürünü GTX 980 Maxwell’di. GTX 980 Maxwell 256-Bit hızında 2048 Cuda çekirdeğine sahip ve 1126 Mhz hızında çalışıyor hız aşırtma uygulanmadan ulaşabildiği maksimum hızı ise 1216 Mhz. Bellek türü ise DDR5 ve 4GB kapasiteli. OpenGL 4.4 ve DirectX 12.0 desteği bulunuyor.

Nvidia yeni serisindeki kullandığı teknolojiler ise şunlar;

Nvidia Maxwell?

Nvidia’nın inanılmaz performans ve benzersiz güç verimliliği sunan en gelişmiş mimarisidir. 1080p ekranlarda dahi 4K kalitesinde oyun deneyimi sunan gelişmiş örnekleme ve Süper Çözünürlük gibi ileri teknoloji özellikler sunar.

NVIDIA GPU Boost 2.0

Bu yenilikçi teknoloji, oyunculara PC performanslarını hassas kontrollerle maksimum seviyeye çıkarma olanağı sağlar. GPU’nun en yüksek performansta çalışmasını garanti altına almak için GPU ısı hedefi, hız aşımı ve aşırı gerilim gibi ileri kontrollerle çalışmayı akıllı bir şekilde izler.

NVIDIA Adaptive Vertical Sync

Resim karesi hızındaki aksamalar ve ekrandaki kopmalar kadar dikkat dağıtan bir şey yoktur. Bu durumlardan ilki resim karesi hızları düşükken, ikincisi ise resim karesi hızları yüksekken meydana gelir. Adaptive VSync resim karelerini renderlemenin daha akıllı bir yoludur. Yüksek resim karesi hızlarında kopmaları ortadan kaldırmak için VSync etkinleştirilir. Düşük resim karesi hızlarında ise takılmaları en aza indirgemek için etkisizleştirilir.

Tanıtımın 970 GTX ve 980 GTX modelleri ile ilgili kısmı videomuzda izleyebilirsiniz.