blank

Playstation 4 4.0 Güncellemesi Geldi

Playstation 4 4.0 Güncellemesi Geldi

Bir süredir beklenen Playstation 4.0 güncellemesi yayınlanmaya başladı. Ülkelere göre indirilebilir olma zamanları değişiklik gösterebiliyor ancak hemen hemen tüm ülkeler bu güncellemeyi almaya başladı. Sizde Playstation 4 ‘nünüzü 4.0 sürümüne güncellemek istiyorsanız otomatik güncellemeler aktif ise gelen Playstation 4 4.0 güncelleme bildirimini kabul etmeniz yeterli olacaktır. Eğer otomatik güncelleştirmeler aktif değilse sırasıyla / Ayarlar / Sistem / Sistem Güncelleme/ menulerinden güncellemeye hemen başlayabilirsiniz.

Hız ve iyileştirme odaklı 4.0 güncellemesinin detayları ise şu şekilde;

Hızlı Menü ve Müzik

Playstation 4 4.0 güncellemesi ise oyundan çıkmadak birçok değişikliği yapabilecek, oyununuz bölünmeden ekstra beklemeden istediğiniz ayarları değiştirebileceksiniz. Bu hızlı menuye bir çok yenilik eklendi bunlardan biride Playstation 4 Spotify uygulaması artık oyun oynarken Spotify uygulamasını açmadan çalan müzikleri değiştirebileceksiniz. Kendi hazırladığınız veya önerilen müzik listelerine göz atabilecek istediğiniz şarkıları çalabileceksiniz.

Playstation 4 4.0 Güncellemesi Geldi

Playstation 4 Pro Güncellemeleri

10 Kasım 2016 tarihinde çıkış yapacak olan Playstation 4 Pro içinde hazırlıklar içeren Playstaton 4 4.0 güncellemesinin Playstation 4 Pro’ya getirdiği özellikler şunlar;

  • Uyumlu Xpreia cihazlar ve PC/Mac üzerinden 1080p Remote Play özelliği
  • 1080p Share Play özelliği
  • 1080p 30/60 fps Youtube Canlı yayın özelliği
  • 1080p 30/60 fps TwitchCanlı yayın özelliği
  • HDR desteği (2013 yılından beri satılan tüm Playstation 4 serileri bu özelliği desteklemektedir)

Yenilikler

Giriş ekranı olan yenilikler sayfası geliştirildi artık daha sosyal daha aktif bir karşılama ekranı sizler bekliyor olacak. Sol bölümde büyük resimler, yorumlar, beğenilerin gösterildiği bir haber Akışı yer alacak. Sağ bölümde ise Trendler, öneriler, en çok oynananlar ve arkadaş önerileri gibi bilgiler yer alacak.

Playstation 4 4.0 Güncellemesi Geldi

Bilgi Ekranı

İçerik bilgi ekranlarıda geliştirildi oyun içi ve öncesinde yer alan bilgi ekranları geliştirildi daha fazla seçenek eklendi. Ayrıca oyuna özel öneriler, yorumlar, bilgiler, etkinlikler gibi bir çok bilgide artık bu ekranda yer alacak.

Playstation 4 4.0 Güncellemesi Geldi

Bilgi Transferi

Eğer yeni bir Playstation aldıysanız ve tüm içeriğinizin aynen aktarılmasını ve bunu bulut yedeğiniz ile uzun sürede yapmak yerine hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız artık bir ağ kablosu ile bunu yapmanız mümkün olacak. Özelikle Playstation 4 Pro geçiş yapacak kullanıcılar düşünülerek geliştirilen ve Playstation 4 4.0 güncellemesine eklenen bu özellik oldukça faydalı olacak gibi gözüküyor.