blank

Playstation 5 DualSense Yeni Renk Seçenekleri Duyuruldu

Oyuncuların merakla beklediği Playstation 5 Pandemi nedeni ile lansmanı sürekli ertelemek durumunda kalmıştı. Yeni konsol yaşanan ertelemeler sonunda nihayet 5 Kasım 2020’de çıkış yaptı. Ancak Mayıs 2021 tarihine gelmiş olmamıza rağmen özellikle dünya genelinde yaşanan mikroçip üretim sorunları Playstation 5 ve Xbox X üretimlerini direk olarak etkiliyor. Mağazalara gelen ürünler aynı gün içerisinde tükeniyor. Bu durumdan istifade etmeye çalışan fırsatçılar ellerindeki konsolları 2 kata varan fiyatlarla satışa sunuyor.

Henüz oyuncular yeni konsollarına kavuşamamış iken Sony yeni aksesuarlarını tanıtmaya devam ediyor. Playstation 5 DualSense için 2 yeni renk seçeneği geldi. Tanıtılan oyun kumandalarında renk dışında bir değişiklik yok, beyaz oyun kumandası ile aynı özelliklere sahip. Yeni renk seçenekleri Kırmızı ve Siyah olacak. Renkler Sony tarafından “Midnight Black” ve “Cosmic Red” olarak adlandırıldı.

Dünya genelinde 18 Haziran tarihinde teslimatları başlayacak olan oyun kumandalarının Türkiye’de hangi tarihte çıkış yapacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kontrolörlerin Türkiye fiyatları da henüz resmi olarak duyurulmadı ancak Amerika fiyatları Beyaz ve Siyah kumanda 70 dolar, Kırmızı kumanda ise 75 dolar oalrak açıklandı.

Playstation 5 DualSense Midnight Black

Playstation 5 DualSense Cosmic Red