blank

Playstation Now PC Kurulumu Doğrulandı

Playstation Now PC Kurulumu Doğrulandı

Uzun süredir beklenen sonunda resmi olarak Sony tarafından açıklandı. Playstation Now PC Kurulumu doğrulandı.

Playstation Now özelliğini PC platformuna taşımaktan gayet mutluluk duyduklarını söyleyen Sony öncelik olarak bu uygulamanın kısa süre sonra Avrupa’nın bazı bölgelerine geleceğini daha sonra da Kuzey Amerika gibi bölgelerde çıkacağını doğruladı.

Bu uygulamanın Playstation’a özel başlıkları ilk kez PC için getireceğini söyleyen Sony, içeriğinde Uncharted, God of War, Ratchet & Clank ayrıcalıkları ile birlikte geleceğini ayrıca PS3 oyunlarının da bununla birlikte PC üzerinden oynanabilir olacağını söyledi. Örnek oyunlar olarakta The Last of Us ve Journey oyununu gösterdi. 400 adetten fazla oyunun aboneler için Playstation Now üzerinde yer alacağı vurgulandı. PC uygulamasının da daha fazla oyun ve keşfedilecek daha çok şey sunacağı da belirtildi.

 

Playstation Now PC Kurulumu

 

PlayStation Blog üzerinden gelen bu duyuru ile birlikte sistem gereksinimlerini ve Dualshock 4 için USB adaptörü oyunculara gösterildi. DualShock 4 USB Wireless Adaptor bizlere bu uygulamanın PC platformu üzerinde rahatça çalışabilmesini sağlayacak olan araç. Dualshock 4 Kablosuz USB adaptörü 15 Eylül 2016 tarihinde satışa çıkarılacak. Fiyat olarak ise 24.99 dolar etiketine sahip olacak. Bu araç bizlere Playstation Now PC Kurulumu için bağlantı sağlayacak. Bu sayede Playstation 4 kontrolünün sahip olduğu tüm özellikleri kullanabileceğiz. Bu özellikler içerisinde butonlar, analog, dokunmatik yüzey, ışık barı, hareket sensörü, titreşim ve kulaklık jakı gibi tüm özellikleri kullanabileceğiz. Oyunların tamamı da tabi ki bu özellikleri destekleyecek.

Playstation Now PC Kurulumu için Sistem Gereksinimleri ise şu şekilde;

  • Windows 7 (SP1), 8.1 ya da 10
  • 3.5 GHz Intel Core i3 ya da 3.8 GHz AMD A10 ya da daha hızlı bir işlemci
  • 2 GB ya da daha fazla RAM
  • Ses kartı; USB girişi

Playstation Now PC üzerinden oynanabilir oyunlar listesine ise buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Playstation Now PC Kurulumu