blank

PlayStation 4 Neo Çıkış Tarihi Sızdırıldı

PlayStation 4 Neo Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Sony’nin geliştirmekte olduğu 4K destekli yeni konsolu PlayStation 4 Neo’nun bildiğiniz üzere E3’te resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilmişti. Çıkış tarihi merak edilen konsol bugün Amazon’da listelendi.

Yeni nesil konsollar, E3’te yeni duyurulan 4K destekli konsollarla birlikte “yeni” sıfatını kaybetmeye başladı. Bütün oyuncuların ilgisi birden yeni tanıtılan konsollara dönmüş durumda. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz E3’te Microsoft, 4K destekli yeni konsolu Xbox One S’i tanıtmıştı. Aynı şekilde Sony’de karşılığı PlayStation 4 Neo ile birlikte verdi.

Daha sonra PlayStation 4 Neo’nun özelliklerinin de paylaşılmasının ardından Playstation 4 Neo çıkış tarihi belirsizliğini koruyordu. Online alışveriş sitesi Amazon’da bugün PlayStation 4 Neo listelendi. Ön siparişte göründüğü kadarı ile çıkış tarihi 13 Ekim 2016’yı işaret ediyor fakat ilan isminin sadece PlayStation 4 olarak yazılması ise kafalarda soru işareti oluşturmaya başladı.

 


PlayStation 4 Neo Çıkış Tarihi

PlayStation 4 Neo Çıkış Tarihi Sızdırıldı


 

İlanın Special Edition veya Bundle gibi farklı PlayStation 4 modellerine ait olma ihtimali de mevcut fakat söylentilere göre Sony’nin Microsoft’tan daha önce 4K destekli konsolunu piyasaya sunarak bir adım önde olmayı hedeflediği düşünülüyor.

Çıkış tarihinin listelenmesinin yanı sıra fiyatı için ise 400 dolarlık bir fiyat etiketi belirlenmiş. Bu fiyat Xbox One S’in fiyatı ile hemen hemen aynı. Çıkış tarihinin şimdilik resmi olmaması ile birlikte fiyatta resmi bir fiyat değil.

Belirttiğimiz gibi henüz bu çıkış tarihi resmi olarak PlayStation 4 Neo çıkış tarihi değil fakat elde olan bilgi verilere baktığımızda tek sonuç PlayStation 4 Neo oluyor. Bakalım Sony yakın zamanda bu konu ile ilgili net bir açıklama yapacak mı?