blank

PlayStation Neo Düşündüğümüzden Daha Güçlü Olabilir

PlayStation Neo Düşündüğümüzden Daha Güçlü Olabilir

Oyun dünyasının her geçen gün gelişmesi ve konsol piyasasındaki etkinliklerin artmasıyla aynı alanda rekabet de doğal olarak oluşuyor. Şu aralar PlayStation 4’ün yeni sürümü için çalışmakta olan Sony; Xbox Scorpio’yu geliştirmekte olan Microsoft ile sıkı bir rekabet içerisinde bulunuyor.

Microsoft daha önce yaptığı açıklamalarda Xbox Scorpio’nun bilinen gelmiş geçmiş tüm konsollara nazaran en güçlüsü olacağını belirtmişti. Bunun üzerine Fransız bir oyun sitesi yaptığı röportaj kapsamında Sony’nin CEO’suna yönelttiği “Microsoft’un dünyanın en güçlü konsolu ilan ettiği Xbox Scorpio’su ile nasıl başa çıkmayı düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine “Söylenenlerin hepsi dedikodudan başka bir şey değil. Oyuncular iki konsolda tanıtıldıktan sonra kendi görüşlerini belirtmeli, ortada henüz hiçbir şey yokken değil.” cevabını aldı.

 

playstation-neo-tahmin-ettigimizden-daha-guclu-olabilir1

 

Microsoft’un açıklamaları ışığında Xbox Scorpio hakkında bir çok konuda fikir sahibi olabildik.


Peki Sony’nin en çok güvendiği nokta ne?


Sony’e yakın bazı kaynaklardan sızarak gelen bilgilere göre PlayStation Neo’nun gücü 5.5 TFLOPS. Bu rakam önceki serilerde en fazla 4.1’i görmüştü.

Şimdilik iki konsol adına da çıkış tarihi belli değil. Bakalım çıkış tarihi anlamında önceliği hangi firma gerçekleştirecek?