blank

Pokemon GO Twitter ‘ı Geride Bırakmak Üzere

Pokemon GO Twitter’ı Geride Bırakmak Üzere

Pokemon GO, her geçen gün kullanıcı sayısına milyonları ekleyen bir yapım. Çıkışından bu yana milyonlarca oyuncunun oynamaya başladığı oyun, Pokemon sevmeyenleri bile kendisine bağlamayı başardı.

2015 yılının Eylül ayında duyurusu gerçekleştirilen sanal gerçeklik tabanlı Pokemon GO, geçtiğimiz günlerde oyunculara sunuldu. Nintendo ve Niantic’in birlikte geliştirdiği yapımda konum ve kamera kullanılarak gerçek dünyada geziyor ve Pokemon arayışına giriyorsunuz. Normalde Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika’da kullanıma sunulan Pokemon GO, ülkemizde kullanıma sunulmadı. Ancak Türkiye’deki oyuncu sayısı, diğer ülkelerin tamamını geride bırakacak gibi görünüyor.

 


pokemon go twitteri geride birakmak uzere


 

Android ve iOS platformlarında milyonlarca kullanıcının oynamaya başladığı Pokemon GO, sosyal medya mecralarını geride bırakmaya başlıyor. Şimdilik SimilarWeb’den gelen veriler sadece Android’i içerse de, Android platformunda Pokemon GO’nun neredeyse Twitter’ı yakalamak üzere olduğunu görebiliyoruz. Yukarıdaki resimden görebileceğiniz üzere Twitter belli bir çizgisini hiç bozmadan devam ediyor olmasına rağmen Pokemon GO inanılmaz bir artışla Twitter’ı yakalayacak ve geçecek gibi görünüyor. Henüz sadece Amerika, Yeni Zelanda ve Avustralya’da kullanıma sunulan Pokemon GO, sadece 3 ülkeye çıkış yapmasıyla bu başarıları yakaladığına göre; tüm ülkelere çıkışını gerçekleştirdiğinde Android platformu için rekor kıracağı düşünülüyor.

Ayrıca Pokemon GO’nun şimdiden Android telefonların %5’ini ele geçirdiği SimilarWeb’den gelen diğer istatistiklerden gözlemlenebiliyor. Ayrıca Pokemon GO, şu anda Amerika’daki flört uygulaması Tinder’dan daha popüler hale gelmiş durumda.

Pokemon GO’nun Temmuz ayının sonuna kadar tüm Dünya’da indirilmeye sunulması bekleniyor.

Haber Güncellemesi: 14 Temmuz 2016 itibari ile Pokemon GO İngiltere, ve Almanya çıkışını da gerçekleştirmiş durumda. Türkiye çıkış tarihi ise çok yakın.

Sizler için aşağıda yayınladığımız ve yardımcı olmaya çalıştığımız haberlerimizi maddeler halinde düzenledik. Gün geçtikçe yeni haberleri de aktarmaya devam edeceğiz.