blank

Software AG Kurumsal Mimari Araçları’nda Gartner’ın Liderler Listesi’nde yerini aldı

Software AG art arda sekizinci kez Gartner’ın Liderler Listesi’ne girdi

  • Şirket, uygulama kabiliyeti ve vizyon bütünlüğü açısından en yüksek puanları topladı

 

Darmstadt, Almanya –  Software AG (Frankfurt TecDAX: SOW), müşterilerine sunduğu Kurumsal Mimari Araçları ile dünyanın önde gelen sektör analizi şirketlerinden Gartner’ın, 4 Kasım’da yayınlanan Magic Quadrant (Liderler Çeyreği) Kurumsal Mimari Araçları raporunda “lider” olarak konumlandırıldığını duyurdu.

 

Araştırmada şirketin Alfabet Kurumsal Mimari Yönetimi çözümününü değerlendirmeye alan Gartner, raporda kurumsal mimari araçlarının öne çıkan özelliklerini şu şekilde özetledi: “Bu araçlar, şirketler ve kurumlar için hayati öneme sahip içerikleri ve bu içeriklerin oluşturulduğu kurumsal bağlamı en iyi şekilde benimseyerek işletmelerin stratejik karar alma süreçlerini destekler. Aynı zamanda işletme, veri, çözüm portföyü, teknoloji ve diğer mimari unsurlar ile ilgili içerik geliştirme ve analiz kabiliyetlerini de içselleştirir.”

 

Raporda Software AG’nin “lider” olarak konumlandırılmasını sağlayan ve yakın zamanda 9.9 sürümüyle bir kez daha pazarı hareketlendiren Alfabet Kurumsal Mimari Yönetimi, bu nitelikler doğrultusunda geliştirilen etkili bir araç. Şirketin Dijital Dönüşüm Platformu’nun (Digital Business Platform) ayrılmaz bir parçası olan Alfabet Kurumsal Mimari Yönetimi. Software AG’nin Alfabet ve ARIS ürün grubunun temel kabiliyetlerini tek bir çatı altında topluyor. Bu sayede şirket ve BT yöneticileri arasındaki işbirliğini artırarak, şirket hedefleriyle BT stratejilerini uyumlu hale getirmeye yardımcı oluyor.

 

Alfabet: Öngörülü Kurumsal Mimari çözümü

Rapor hakkında görüşlerini paylaşan Software AG CTO’su ve Yönetim Kurulu ÜyesiDr. Wolfram Jost, “Software AG’nin Gartner Liderler Çeyreği raporlarındaki süregelen liderliği, Alfabet Kurumsal Mimari Yönetimi çözümünün gücünü ve etkinliğini kanıtlarken, aynı zamanda şirketimizin, işletmelerin dijital dönüşüm süreçlerinde karşılaştıkları karmaşayı çözme konusunda ne denli başarılı olduğunu gösteriyor. Software AG, Alfabet’e eklediği yeni özellikler ile Kurumsal Mimari alanında işletmelere en iyi vizyonu sunmaya ve dijital dönüşüm sürecinde iş hedefleri ve BT stratejilerinin uyumlandırılabilmesi için kullanıcılar arasındaki işbirliğini artırmaya devam ediyor” diye konuştu.

 

Sayıları ve şiddeti gittikçe artan yeni tehditlere karşı özel koruma

Kurumsal şirketlere ve kamu kurumlarına yönelik siber saldırıların sayısı her geçen gün artarken, bu saldırıların niteliği ve şiddeti de değişiklik göstermeye başlıyor. Bu da, BT altyapılarındaki açıkları kapatmak ve zayıf noktaları ortadan kaldırmak için BT şirketlerini harekete geçiriyor. Alfabet 9.9, işletmeleri tehdit eden bu gerçekler doğrultusunda mevcut uygulamaları ve teknolojileri, bilinen ve bilinmeyen tehditlere karşı etkili bir profilleme yöntemi sunuyor. İşletmeler ise, tehditlere açık uygulamaları ürün portföylerinden çıkarma kararı veriyor veya en üst seviyede koruma için tehdit önleme politikaları oluşturuyorlar.

 

Yeni Alfabet özellikleri BT ve şirket yöneticilerinin işbirliğini artırıyor

Piyasaya yeni çıkan Alfabet 9.9 sürümü, hem kurum içindeki BT sistemlerini hem de bulut ortamlarını ve mobil cihazlarını kapsayacak şekilde, BT planlaması ve yönetimi için güçlü destek araçları sunuyor.

 

Alfabet 9.9 sürümünde öne çıkan en yeni özellikler şunlar:

 

  1. Tehdit Yönetimi: Etkin bir planlama ve risk yönetimi için siber tehditler yakalanıyor, tanımlanıyor ve sınıflandırılıyor.
  2. Mobil Portföy Yönetimi: Her an, her yerde güncel BT bilgilerine ulaşabilmek için Alfabet işlevlerinin tamamı artık mobil cihazlarda da kullanılabiliyor.
  3. Bulut Yapılandırma Sunucusu: Özelleştirilmiş raporlama ve çözüm tasarımı için Alfabet’in bulut tabanlı yapılandırılmasını sağlıyor.
  4. Amazon Web Hizmetleri (AWS) Kaplama Alanı: Bulut tabanlı uygulamalar ve AWS hizmetleri, şirketin kendi BT mimari envanterinin bir parçası olarak görüntülenebiliyor (önzileme sürümü).
  5. Veri Saklama Politikası Yönetimi: Veri saklama süreçlerinin BT stratejileri ve mevcut mevzuatla uyumluluğunu sağlıyor, maliyetleri azaltan bir çözüm sunuyor.
  6. Kesintisiz ARIS/Alfabet işbirlikteliği: Her iki depoda veri replikasyonu (kopyalama) yapma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.
  7. Kurumsal Markalı Kullanıcı Arayüzü: Kullanıcı arayüzleri, işletmenin kurumsal algısını güçlendiriyor ve tamamlıyor.
  8. Rehber sayfalarında rapor görünümleri: Raporlar artık rehber sayfalarına iliştirilebiliyor; böylece içgörü edinme ve gerekli bilgiye erişme süreci hızlandırılıyor.

Gartner raporunun tamamını okumak için www.softwareag.com/recognition adresini ziyaret edebilirsiniz.