blank

TP-LINK’in Tavan Lambası Görünümlü Yeni Erişim Noktası

TP-LINK, kurumlara yönelik kurulumu ve yönetimi çok basit olan EAP serisi erişim noktalarının (access point) yeni modelini duyurdu. Çift kanallı (dual-band) EAP220 model ürün, otel, alışveriş merkezi, okul gibi internete çok sayıda ve farklı kişinin bağlandığı işletmeler için ideal bir ağ çözümü.

Dünya kablosuz ağ (WLAN) pazarının lideri TP-LINK, kurumlara yönelik çözümlerde de iddialı. Kurumsal ürün portföyünü sürekli geliştiren şirket, geçtiğimiz yıl satışa sunduğu ve kurulum ve yönetim kolaylığı ile dikkat çeken EAP serisi erişim noktalarının (access point) yeni üyesini de satışa sundu. EAP220 model erişim noktası, diğer modeller gibi çok sayıda farklı kişinin kablosuz ağa bağlandığı alışveriş merkezleri, okul, hastane, otel, kampuslar başta olmak üzere işletmeler için ideal ağ çözümü.

Önceki EAP modellerinden farklı olarak çift kanal (dual-band) desteği olan ürün, 600 Mbps kablosuz hıza sahip bir erişim noktası. Bu sayede hem çok hızlı, hem de çift kanal sayesinde ağ trafiğini rahatlatarak, yavaşlamaları engelleyen bir çözüm olan EAP220, basit bir şekilde tavana ya da duvara monte edilebiliyor; tavan lambası görünümü ile her tür dekorasyona uyum sağlıyor. Birden fazla erişim noktasını tek bir bilgisayardan yönetebilen yazılımı ile rakiplerinden ayrışan ürün, işletmelere kullanım ve yönetim açısından olağanüstü rahatlık sağlıyor. Sadece yönetim kolaylığı ile bile tercih edilebilecek olan ürün, ayrıca pek çok güçlü ve önemli özellikle donatılmış. Yüksek ağ yoğunluğunu destekleyen ürün aynı zamanda Misafir Ağ Yönetimi (Captive Portal), otomatik RF yönetimi gibi zengin uygulamalarla işletmelere avantaj sağlıyor.

Ücretsiz Yönetim Yazılımı ;
Elektrik prizi olmayan noktalara da monte edilebilmesi için PoE (Power over Ethernet) desteği olan EAP220, bu sayede her yere monte edilebiliyor. Bilgi İşlem Birimi ya da Yönetmeni olmayan küçük ya da orta ölçekli işletmelerin de rahatlıkla kullanabileceği bir ağ çözümü olan ürün, tek bir bilgisayardan yüzlerce erişim noktasını kontrol etmeyi sağlayan ücretsiz bir yönetim yazılımı ile birlikte sunuluyor. Bu yazılım sayesinde tüm cihazlar yapılandırılabiliyor, gerçek zamanlı izleme, ağ trafiği, toplu güncelleme, grafik analizi gibi uygulamalar tek bir bilgisayardan ve topluca yapılabiliyor.

TP-LINK EAP220, çok sayıda ve farklı kişilerin kablosuz ağa bağlanması gereken iş yerlerinde Misafir Ağı Yönetimi (Captive Portal ? kısıtlı portal) uygulaması ile güvenli bir ağ oluşturuyor. WPA/WPA2-kurumsal şifreleme ve 801.1X dahil kurumsal Wi-Fi güvenlik desteklerine sahip olan ürün, bunlara ek olarak Multi-SSID, kablosuz izolasyon, MAC filtreleme ve Rogue AP algılama özellikleri ile ağ tehditlerini en alt düzeye indiriyor. Bu uygulama ile ağ yöneticisi, misafir olarak ağa bağlanacakların kullanıcı adı ya da şifre girme gibi giriş koşullarını önceden basitçe belirleyebiliyor. Böylece kablosuz ağa misafir olarak bağlanacak kişiler için pratik bir kimlik doğrulama sağlanıyor.