blank

Türkiye Gamescom’da İlk Ülke Standını Açtı

Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen, ODTÜ TEKNOKENT ve DOGED işbirliği ile hazırlanan stant büyük ilgi gördü
Türkiye, Almanya’nın Köln şehrinde yedincisi düzenlenen Gamescom’da bu yıl ilk kez ülke standı ile yer aldı. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen, ODTÜ TEKNOKENT ve DOGED işbirliği ile hazırlanan standın düzenlenmesi ve organizasyonu ise Setimedia tarafından yapıldı.
Türk oyun sektörünü dünyaya tanıtma ve sektördeki firmaların uluslararası bağlantılar kurmalarına imkân tanımayı amaçlayan Türkiye standında, oyun sektöründen önemli katılımcılar yer alıyor. Gamescom 2015’in Türk katılımcılarıysa, ODTÜ TEKNOKENT, DOGED, Taleworlds Entertainment, PaybyMe, Gaming İstanbul (GIST), Big Kazan, Ingame Group, Lokum Games, Elite Games Studio, Madbyte Games ve İze Game Studio oldu.Büyük ilgiyle karşılanan Türkiye standının sürprizi ise milyonlarca oyuncunun beğenisini kazanan Mount & Blade serisinin yaratıcısı Taleworlds Entertaintment’in yeni oyunu Bannerlord’u tanıtması oldu. Hem yerli hem de yabancı basının büyük ilgisini çeken yeni oyunuyla Taleworlds Entertainment, önümüzdeki günlerde adından sıkça söz ettireceğinin sinyallerini verdi.

DOGED+gamescom+2015+2
DOGED Hakkında
Türkiye’deki oyun geliştirici firmaların teknik, sosyal ve ekonomik gelişimini iyileştirerek, uluslararası ölçekteki standartlarını, başarısını ve tanınırlığını artırmak için çalışan Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED), tamamı yerli oyun geliştiricilerden oluşan yönetim kadrosuyla sektörü bir arada tutarak, nitelikli insan gücü yetiştirmeyi ve video oyunları konusunda kamu bilincini geliştirmeyi hedeflemektedir.
 Detaylı bilgi için: www.doged.org