blank

Twitch’e Büyük Rakip Geliyor Youtube Gaming

Popüler canlı yayın platformu Twitch’i geçtiğimiz yıl satın almayı planlayan ama Amazon’a kaptıran Google kendi Twitch’i ile geri döndü! Youtube Gaming.

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında Google’ın Twitch’e tam 1 milyar dolar teklif etmesine karşın. Canlı yayın platformu yıl sonunda Amazon tarafından 970 milyon dolara satın alınmış. Canlı yayında oyun oynama fikrini benimseyen Google bu satışla birlikte fikrinden vazgeçmedi ve Youtube oyun yayınları için özel bir platform hazırladı. Youtube Gaming tam 25.000 farklı oyun için özel sayfalara sahip olacak. Oyun için canlı yayınlar haricinde daha önce çekilmiş oyun videolarıda bu sayfada yer alacak.

Oyun geliştiricileri de bu platformdan yeni oyunları ile ilgili yayınlar yapacak. Abonesi olduğunuz kanallar yayın yapmaya başladığında veya yeni bir video yüklediğinde bir bildirim alacaksınız. Twitch’e benzer bir yapıya sahip olan Youtube Gaming’in 60 FPS canlı yayın gibi kendine has bir çok özelliği de olacak. Bu yaz Amerika ve İngiltere’de yayına başlayacak Youtube eğer bir problemle karşılaşmaz ise kısa süre sonra tüm ülkelerde yayına başlayacak.