blank

Ubisoft Firması El Değiştirebilir

Ubisoft Firması El Değiştirebilir

Ubisoft’un üzerindeki hisse payını oldukça yükselten Vivendi, görünen o ki Ubisoft’un yönetimini ele alabilir.

Fransa’nın büyük holdinglerinden biri olan Vivendi, bir çok başarılı yapımın sahibi Ubisoft’ta sahip olduğu hisse payını oldukça arttırdı.

Geçen yılın Ekim ayında Ubisoft’un üzerinde %6.6‘lık bir hisse payına sahip olan Vivendi, bu yılın Şubat ayında %10‘a çıkarttı. Nisan ayında ise bu rakamı %18‘e kadar çıkarmayı başardı. Bloomberg’in en son belirttiği habere göre: Vivendi’nin Ubisoft üzerinde sahip olduğu hisse payı %20.1‘e ulaştı ve bu payın daha da artacağı belirtiliyor.

 


Ubisoft co-founder Yves Guillemot poses in the company studios on December 13, 2013 in Montreuil, outside Paris. AFP PHOTO MARTIN BUREAU


 

Yaklaşık 2 ay önce Vivendi, Gameloft’un hisselerinin büyük çoğunluğunu alarak yönetiminde kontrolü kazanmıştı. Gameloft’un eski başkanı Michel Guillemot, Ubisoft’un şuanki başkanı olan Yves Guillemot’un abisi oluyor. Bu sebepten dolayı Guillemot ailesi, Gameloft’un kalan diğer hisselerini de Vivendi’ye satma kararı aldıklarını açıklamıştı.

Gelen diğer bilgilere göre Vivendi’nin Gameloft’u almış olması, firmanın Ubisoft’u alma planlarından birisi olarak gösteriliyor. Bakalım olası bir Vivendi atağı, Ubisoft üzerinde başarılı bir sonuçla gerçekleştirilebilecek mi?