blank

WhatsApp Web Apple Cihazlar İçin Yayında

WhatsApp ‘ın sevilen özelliği WhatsApp Web Apple cihazlar içinde kullanıma sunuldu.

Bilgisayar üzerinden pratik bir şekilde WhatsApp kullanımına izin veren özellik ios kullanan cihazlar içinde kullanıma sunuldu artık iPhone sahipleri de bu kolaylıktan yararlanabilecekler. Android için uzun süre önce yayınlanan özellik güvenlik gerekçeleri ve Apple’ın sıkı uygulama denetimleri nedeniyle oldukça geçikmişti ancak sonunda özellik aktif hale geldi.

whatsapp-web-ios-1

Bilgisayarınızdan WhatsApp kullanmak için cep telefonunuzun aktif ve internete bağlı olması gerekiyor. WhatsApp’ın ikinci bir cihazda dahil çalışmaya izin vermemesi ikinci bir cihazdan açıldığında ilkini kapatması Programın gizlilik konusundaki hassasiyetini gösteriyor.

WhatsApp Web kullanmak için öncelikle bilgisayarınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine girmeniz gerekiyor daha sonra WhatsApp kurulu olan Apple cihazınızdan ayarlara girip WhatsApp ayarları içinde WhatsApp Web seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Gelen ekranda telefonunuzun kamerası aktif olacak ve sizden ekrandaki barkodu kutu içine getirmenizi istenecek. Telefon kamerası yardımı ile barkodu okuduktan sonra otomatik olarak bilgisayarınızda WhatsApp aktif olacak ve artık o bilgisayardan sadece https://web.whatsapp.com/ adresine girerek kullanabileceksiniz. Yeni bir bilgisayara geçmek istediğinizde bu işlemi tekrarlamanız gerekecek.