blank

Windows 8 Desteği Tamamen Kesildi

Geçtiğimiz yıl Windows 7 İçin sadece temel desteği kesen Microsoft (genişletilmiş destek 2020’ye kadar), Windows 8.0 İçin biraz hızlı davrandı ve çıkışından 2 Yıl sonra, aniden son bir güvenlik güncellemesi yayınlayarak Windows 8.0’e temel ve genişletilmiş desteği tamamen kesti.

Windows XP için tam 12 Yıl güncelleme ve teknik destek sağlayan Microsoft’un, Windows 8.0 işletim sistemini pazar payının düşmesi nedeniyle bıraktığı düşünülüyor. Bilgisayar başında sürekli aktif olan ve önemli işlerini yapan Windows 8.0 Kullanıcılarının hemen 8.1 sürümüne veya’da Windows 10’a geçmesi gerekiyor.

Bugünden sonra artık Windows 8, virüs ve casus yazılımlar için açık hedef. Hatta Windows 7’ye göre bile artık daha korumasız bir işletim sistemi. Çünkü Windows 7’ye tam 2020 Yılına kadar güncelleme gelmeye devam edecek.

Windows 8.0 desteği gelmeyecek diye kullanıcılar sakın telaş yapmasın. Ya son güncellemeyi yapıp bir süre daha 8.0’ı kullanın, ya dadirek Windows 10’a geçiş yapın.

Ayrıca Microsoft’un sitesine göz attığınızda, ürünlerin kısmının “Windows” bölümünde sadece Windows 10 Ürünlerini görebilirsiniz. Neler oluyor ?

Son bir kez Windows 8’in tanıtımına göz atalım.

Windows 8, TV Reklamı

https://www.youtube.com/watch?v=ZZ2cftjyHys