blank

Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Microsoft’un yeni geliştirmekte olduğu Xbox sürümü olan Xbox One S çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı.

Microsoft bildiğiniz üzere geçtiğimiz E3 fuarında Xbox One S’in resmi olarak tanıtımını gerçekleştirmişti. Bu yeni konsolun özelliği ise piyasadaki diğer Xbox konsollarına nazaran %40 daha ince. 4K çözünürlüğe uyumlu bir şekilde oyunları oynatabilecek Xbox One S’in çıkış tarihi ise bugün resmi olarak açıklandı.

 


Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı


Neowin’in haberinde Microsoft’un yeni konsolu Xbox One S’in 2 Ağustos tarihinde çıkışını gerçekleştireceği belirtiliyor. Ayrıca habere göre yeni konsolun bir kaç farklı modelleri de olacağı belirtilmiş. Şimdilik ilk olarak piyasaya sürülecek olan konsolun 2 TB depolama alanı olacak, piyasaya çıkış ismi ise “Launch Edition” olarak geçecek. Daha sonra ise 500 GB ve 1 TB’lık modeller oyunculara sunulacak.

Yeni konsol Xbox One S ayrıca HDR video oynatımını da tamamı ile destekliyor. Konsolda bulunan dahili güç kaynağı ise Xbox One’da yaşanan, oyuncuların sürekli şikayette bulunduğu gürültüyü oldukça azaltacak.

Xbox One S’in fiyatı için ise 299 dolarlık bir fiyat etiketi belirtilmiş. Launch Edition sürümü için ise 399 dolarlık bir fiyat biçilmiş durumda.

Xbox One’in görünümü hakkında bilgi sahibi olmak istiyor iseniz, hemen aşağıdan Xbox One S tanıtım videosunu izleyebilir, yorum kısmından bizlere görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Xbox One S Tanıtım Videosu