blank

Xperia Z5’ten Yeni Görseller, 25MP Kamera Onaylandı.

Sony Mobile’ın sosyal medya kanalları yanlışlıkla yeni gelecek olan amiral gemisi Xperia Z5’in resimlerini yayınladı. Ve Sony firmasını adım adım takip eden xperiablog sitesi bu resimleri silinmeden ele geçirmeyi başardı.

Sony’nin yeni amiral gemisi çarşamba günü başlayacak olan IFA2015 etkinliğinde tanıtılacak. Sızan resimlere göre yeni amiral gemisi altı lens sistemine sahip 1/2.3 inç 23MP Exmor arka kamerası ile gelecek. Ayrıca resimler telefonun yan yüzeyine “XPERIA” logosunun işlendiğini gösteriyor. Sony’in yeni amiral gemisinin altın, beyaz ve koyu turkuaz renklerinde çıkması bekleniyor. Bu resimlerden bazılarının dedikodusu hiç bitmeyen daha büyük ekranlı Xperia Z5+’a ait olup olmadığı ise bilinmiyor.

Kameranın yanı sıra Xpreia Z5 modelinin ekranının 5.3 inç büyüklüğünde, çözünürlüğünün ise 1080 x 1920 veya 1440 x 2560 piksel olacağı tahmin ediliyor. Bellek konusuna gelirsek cihazın 3 ve 4 GB RAM alternatiflerinin olabileceği bekleniyor. İşlemci ise 8 çekirdekli Qualcomm Snapdargon 810 olacak. Eski Xperia modellerinde olduğu gibi bu model de suya ve toza dayanıklı olacak.

Xperia Z5 - Arka Kamera
Xperia Z5 – Arka Kamera
Xperia Z5 - Koyu Turkuaz
Xperia Z5 – Koyu Turkuaz