blank

Yeni Qualcomm Snapdragon 820 Mobil İşlemcisi!

Qualcomm bugün Snapdragon 820 işlemcisinin daha önce hiç görülmemiş yeni özelliklerini ve deneyimlerini sergiledi.  820, mobil dünyada ender rastlanan bir olaydır çünkü Kryo CPU, Adreno 530 GPU, Spectra ISP, Hexagon 680 DSP, X12 LTE modem gibi kullanılan tüm önemli bileşenleri yenidir. Bu özelliğiyle daha kapsamlı, yenilikçi bir bağlantı deneyimi sunuyor.

Qualcomm Incorporated Başkanı Derek Aberle ve Qualcomm Technologies Inc. Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tim McDonough’un yeni işlemci ile ilgili bilgiler vererek başlattığı etkinlikte demolar sergilendi.

 Yeni deneyimlerin sundukları:

·    Yeni hoparlör güçlendirici çip sayesinde hi-fi ses seviyesi daha önce olmadığı kadar yüksek çıkabiliyor.

·   Düşük ışıklı ortamlarda çekilen videolara yönelik yapılan geliştirmeler ile kullanıcının bulunduğu ortamın önemi olmaksızın yüksek kalitede video çekimi mümkün hale geliyor.

·   Zeroth nöral işlem platformu kullanılarak görsel bellek kayıt ediliyor, kategorize ediliyor ve düzene sokuluyor.

·   Qualcomm TruSignal Antenna Boost ile sinyal kalitesi daha da iyileştirilerek telefonun nasıl tutulduğunun bir önemi olmaksızın telefon konuşmalarında kesintiler azaltılıyor ve pil ömrü uzatılıyor.

·    Snapdragon Sense ID 3D parmak izi teknolojisi; kir, cam,  plastik ve birçok metalden etkilenmeden yaptığı başarılı parmak izi taraması ile telefonların açılması için daha güvenilir parmak izi taraması sağlıyor.

YENİ Snapdragon 820 işlemcisinin resmi ürün sayfası