blank

Intel’in CEO’sundan AMD’ye Büyük Rekabet

Intel CEO’su Pat Gelsinger yeni göreve geldi, ancak fikrini söylemekten veya korkunç Noel kazakları giymekten korkmayan biri olarak şimdiden itibar kazanıyor.

Gelsinger 2021 yılında yaptıkları birçok başarısız deneme ve araştırmalar ile yeni ve başarılı olan Alder Lake CPU’lar ile birlikte bu oyuna geri döndüklerini ve AMD’nin artık dikiz aynasından daha ileriye geçemiyeceğini belirtti.

Gelsinger: Alder Lake ile Birdenbire…Bom! Oyuna geri döndük. AMD, müşterilerin dikiz aynasında ve bir daha asla ön camda olmayacaklar; ve biz pazar lideriyiz

Intel’in birkaç yıl AMD’ye ikinci planda kaldıktan sonra yeniden canlanma yaşadığı kesinlikle doğru. 12. Nesil CPU’lar en iyi oyun seçimlerimizdir . Yüksek hacimli 12. Nesil CPU’lar ile 2022 l aptops’un piyasaya sürülmesiyle ivmesinin devam etmesi bekleniyor.

AMD, süreci, yonga teknolojisi, bağlanabilirlik ve enerji verimliliği avantajları nedeniyle son birkaç yıldır lider konumdaydı. Ama şimdi Intel, AMD’yi en üst seviyeden giriş seviyesine kadar geride bıraktı. Hatta enerji verimliliği kesinlikle olması gereken yerde olmasa da DDR5 ve PCIE 5.0 desteği sağladı. Intel yol haritasını uygulamaya devam ederse, son birkaç yılda AMD’ye kaptırdığı pazar payını yeniden kazanmak için iyi bir konumda olacak.

Gelecek Güncellemeler ve Güncel Haberleri edinmek için Websitemizi takip etmeyi ve Discord kanalımıza katılmayı unutmayın.