blank

Nvidia’dan Beklenmedik GeForce NOW Türkiye Hamlesi

NVIDIA imzası taşıyan bulut oyun hizmeti GeForce NOW Türkiye pazarına Turkcell ile giriş yaptığını duyurmuştu. GAME+ adı altında ülkemize giriş yapan streaming ağı bu sabah kullanıcılarına bir e-posta gönderdi. Aldıkları mail ile büyük şaşkınlık yaşayan çok sayıda oyuncu, sosyal medyadan tepkilerini paylaştı.

GFN powered by GAME+ servisine gelen ilk eleştiriler fiyatlandırma konusunda yaşanmıştı. Premium paketi aylık 74,9 TL olan platform lansmana özel 3 aylık Premium’u 149,7 TL‘ye vereceğini belirtmişti. Fiyatla alakalı Turkcell ile anlaşmaya ulaşamayan oyuncular şimdi yeni bir önemli haberle güne uyandı. Yurt dışındaki sunuculardan uygulamaya abone olan kullanıcılar için yolun sonuna gelindiği ortaya çıktı

blank

Global GeForce NOW Hesapları Game+’a Bağlanacak

Gönderilen mail “Türkiye’de yerel GeForce NOW hizmetini sunmak için GAME+ ile ortaklık kurduğumuzu size bildirmekten heyecan duyuyoruz,” ifadesi ile başlıyor. Alışık olduğumuz oyun oynama deneyiminin burada aynı şekilde devam edeceği belirtilirken; NVIDIA’nın temel donanım ve yazılımının da korunacağı ifadelere eklendi.

“NVIDIA tarafından işletilen GeForce NOW hizmetini 3 Mayıs’a kadar kullanmaya devam edebileceksiniz,” sözleri kullanılan e-postada kullanıcıları sosyal medyaya döken ifadelere yer verildi. Daha hızlı ve sorunsuz bir hizmeti isteği ile Türkiye’deki kullanıcıların yurt dışından aldığı abonelik paketlerinin GAME+’a aktarılacağı da açıklamada belirtiilyordu. Böylelikle gecikme sürelerinin Ankara’daki sunucular sayesinde çözülebileceğinin altı çizildi. Bunun üzerine sosyal medyada birçok oyun tutkunu, GAME+’ı fiyatı ve aldığı bu karar yüzünden eleştirmeye başladı.

Daha önce yabancı sunuculardan GeForce NOW’a abone olan kullanıcılara para iadesi yapılıp yapılmayacağı ise şimdilik belli değil. 3 Mayıs tarihinde bu hesaplar Türkiye’de Free pakete çevrilecekken, 3 ya da 6 aylık peşin yatırılan paraların ne olacağı şimdilik bilinmezlikte. Ancak Turkcell’in bu kullanıcılarına özel indirimler uygulayabileceği ön görülüyor.