blank

Dying Light 2 İçin 16 Mükkemmel İpucu!

Dying Light 2 hakkında bilmeniz gereken en iyi ipuçları, püf noktaları ve birkaç küçük tuhaflıktan oluşan bir koleksiyon.

Dying Light 2 , başlangıçta belirli bir deneyim beklemeye başladığınız standart bir devam oyunu gibi görünebilir. Ancak onunla ne kadar çok zaman harcarsanız, o kadar çok mekaniğinin derinlik kattığını, zamanınız boyunca bulacağınız tüm yeni araçlar ve yeni sistemler hakkında hiçbir şey söylemeden daha fazla fark edersiniz.

Dying Light 2, ilk oyunun en popüler ve daha az popüler olan bazı unsurlarında da önemli değişiklikler yapıyor. Bu yolculuğa başlamanıza ve sizi bir dropkicking makinesine dönüştürmenize yardımcı olmak için, ilk birkaç saatinizi çocuk oyuncağı haline getirecek ve ilerlemenizi hızlandıracak bir dizi ipucu ve püf noktası hazırladık.

Her şeyi yağmala

Dying Light 2’nin büyük bir kısmı, ilk oyun gibi, seyahatlerinizde bulduğunuz eşyaları yağmalamak. Oyundaki hemen hemen her oda, kutu, dolap ve çekmeceden alacağınız bir şey var.

Tüm bu yağmalamaları yapmak istemenizin ana nedeni, elbette, zanaatkarlıktır. Bu malzemeleri oyundaki hemen hemen her öğeyi yapmak ve kendi silahlarınızı modifiye etmek için kullanıyorsunuz. Ancak, görevlerde vb. aldığınız şeylere de ihtiyacınız olabilir. Dying Light 2’de herhangi bir yükümlülük yoktur, bu nedenle karşılaştığınız her şeyi (çok cömert) bir noktaya kadar hemen hemen yukarı kaldırabilirsiniz.

Oyun aynı zamanda bir görevi tamamlamak için gerekli öğelere sahip olduğunuzda bunu bilecek kadar akıllıdır, bu nedenle her zaman dolu kalmanıza yardımcı olur.

Her zombiyi öldürmek zorunda değilsin

Dying Light 2’deki dövüş eğlenceli olduğu kadar, bazen zombilerden kaçınmak akıllıca olabilir. Birincisi, silahların değişen dayanıklılık istatistikleri vardır, bu nedenle gördüğünüz her düşmana öylece feryat edemezsiniz.

Bulunduğunuz bölgenin seviyesine bağlı olarak, tek bir zombiyi ortadan kaldırmak, ideal olarak istediğinizden daha uzun sürebilir ve bu küçük çatışmalar genellikle yakındaki diğer zombileri çeker ve sonunda büyük bir kaynak havuzuna dönüşebilir. Bu, özellikle çoğu zombinin sokaklarda olduğu ve önyükleme yapmak için birçok yeni varyantın olduğu geceleri geçerlidir.

Tüm bunlar, istediğinizde/istediğinizde onlarla etkileşime geçmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu Left 4 Dead değil.

Her yere park edin ve sokak seviyesinden kaçının

Son ipucundan yola çıkarak; zombilerle aynı seviyede olmanıza bile gerek olmayabilir. Parkour, Dying Light 2’nin devasa bir parçasıdır ve oyunun size geniş dünyasında gezinmek için verdiği tüm özgürlüğü kullanmalısınız. Parkour hareketlerinizi doğru bir şekilde birleştirirseniz, zamanın neredeyse %100’ünde çatılarda kalabilirsiniz.

Bu, özellikle geceleri, belirli varyantların diğer zombileri çağırabileceği ve sizi bir kovalamaya zorlayabileceği zombilerden uzak durmanıza yardımcı olur. Ayrıca bölgeyi araştırmak ve arazi düzenini elde etmek için harika bir yoldur. Gizli olmak istiyorsanız, korumasız giriş noktalarını kolayca belirleyebilir veya aşağıdaki şüpheli olmayan düşmanlara hastalıklı bir bırakma saldırısı gerçekleştirebilirsiniz.

Temel olarak, gerekmedikçe sokak seviyesine gitmeyin.

Engelle, savuştur ve atlat

Dying Light 2’deki savaş oldukça bağışlayıcı ve anlaşılması kolay. Varsayılan olarak, sadece engelle düğmesini basılı tutarak düşman saldırılarını engelleyebilirsiniz. Zamanlamayı doğru yaparsanız, rakibinizi sersemleten ve onları başka bir talihsiz ruhu suratına tekmelemek için atlama tahtası olarak kullanmanıza izin veren bir savuşturma çekebilirsiniz.

Benzer bir etki elde etmek için de atlatabilirsiniz. Kusursuz bir kaçma, zamanı kısa bir süreliğine bile yavaşlatır, böylece büyük bir hareketi kesintisiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kaçmak, dayanıklılığınıza mal olmaz ve karakteriniz sendelemeden önce herhangi bir yöne iki kez kaçarsınız, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Genel olarak, mükemmel bir blok ya da kaçmak için pencereniz oldukça geniştir, bu yüzden bunu oldukça tutarlı bir şekilde yapmalısınız. Ayrıca, doğru zamanda kaçarsanız, bir saldırı animasyonunu iptal edebileceğinizi bilmeye değer, bu da büyük düşman gruplarıyla uğraşırken harikadır.

Gece vakti iyi bir zamandır
Tamam, Dying Light 2’de gece vakti aslında iyi bir zaman değil. Zombilerin çoğu sokaklarda, çok karanlık ( aslında karanlık gibi), bağışıklığınız sürekli azalıyor ve dolaşan daha sert, daha korkunç zombi türleri var. önyükleme yapmak üzere.

Ancak, gece aynı zamanda parkur ve dövüş için size çok daha fazla DP kazandırır. Bunun da ötesinde, oyunun birçok tarafı ve çöp atma görevleri, geceleyin denemenizi istiyor, bunun basit bir nedeni var, çünkü bunların yer aldığı kapalı alanların çoğu, sokaklarda dolaşan ölümsüzlerle keşfetmek çok daha kolay olacak.

Bu, Dying Light 2’nin en tatmin edici risk/ödül döngülerinden biridir ve geceleri gerçekten biraz zaman geçirirseniz oyundan çok daha fazla keyif alacaksınız, bu yüzden bir deneyin – ilk oyundan oldukça farklı.

Bozulmadıysa, yine de tamir edemezsin
İlk Dying Light’ın aksine, devam oyunu, kaliteleri düştüğü için silahları onarmanıza izin vermiyor. Bu işlemi tersine çeviremezsiniz, ancak bu etkiyi geciktirmek için en sevdiğiniz silahları modifiye edebilirsiniz.

Her mod, açıklama kartında listelenen bir dayanıklılık artışı ile birlikte gelir. Ham hasar yerine daha yüksek dayanıklılığa sahip bir mod seçmeniz size daha iyi hizmet edebilir. Silah modları, onarım ve en iyi silahlardan bazılarına daha ayrıntılı bir bakış için bu sayfaya bakın.

İyi haber şu ki, Dying Light 2 neredeyse sürekli olarak size yeni silahlar fırlatıyor.

Görevlerden ve dünyadan silah ödülleri alacaksınız. En riskli gece baskınları ayrıca bazı süper güçlü silahları da gizler, bu yüzden onları aramakta fayda var. Kullanmadığınız çok sayıda silahı alırsanız, bunları herhangi bir satıcıda bir miktar para karşılığında kolayca satabilirsiniz .

Satıcıları sık sık kontrol edin

Bundan bahsetmişken, Dying Light 2’deki dükkanlar ve satıcılar stoklarını düzenli olarak yeniliyor. Seviye atlar atlamaz, en yakın satıcıyı ziyaret ederek nelere sahip olduklarını görün, çünkü tüm stokları mevcut seviyenize uygun bir yükseltme alacaktır. Tüm bu değerli eşyaları satmaktan biraz paranız varsa , onu dükkanlardan yeni silahlara harcamaktan korkmayın.

Aynı şey vites için de geçerli. Satıcılarda ne kadar çok iyi set ve alakalı ürün bulacağınıza gerçekten şaşıracaksınız. Daha da iyi haber şu ki, envanterleri değişiyor, bu nedenle belirli bir silah arıyorsanız, bir grup tüccarı kontrol etmekten korkmayın.

Dayanıklılık sağlıktan daha önemlidir

Dying Light 2’yi bir tank olarak oynayabilir, her vuruşu engelleyebilir ve devasa sağlık havuzunuzu boşaltmak için düşmanlara meydan okuyabilirsiniz. Ama bu eğlenceli değil. Bunun yerine yapmanız gereken, engelleyici puanlarınızın çoğunu dayanıklılık için harcamaktır. Geniş bir dayanıklılık havuzuna sahip olmak, yorulmadan önce daha yükseğe tırmanmanıza yardımcı olur ve tırmanmaya devam etmek için yeterli meyve suyunuz olacağından, bir sıçramayı veya bir el tutuşunu kaçırırsanız sizi kurtarır.

Dayanıklılık ayrıca geri çekilmeye gerek kalmadan kaç kez savurabileceğinizi, planörünüzde ne kadar süre havada kalabileceğinizi ve oyunun gelişmiş hareket yeteneklerinin neredeyse tamamını belirler. HP daha uzun süre hayatta kalmanıza yardımcı olurken, dayanıklılık sizi beladan (ve isterseniz beladan) daha hızlı ve kolay bir şekilde kurtarır.

İnhibitörler için avlanma zahmetine girmeyin

Dying Light 2’de dayanıklılığınızı veya HP’nizi artırmanın tek yolu, elbette, bu inhibitörleri bulmaktır. Onları avlamak için çok zaman harcayabilir ve cep takip cihazınızı takip ederek gerçekte nerede olduklarını bulmaya çalışabilirsiniz.

Ama zorunda değilsin. Normal hikaye ilerlemesi, size çok azını olduğu gibi atar. Onları GRE lokasyonlarında ve dünyanın diğer yerlerinde bulacaksınız ve bölgedeyseniz onlara gitmek her zaman iyi olsa da, istemiyorsanız ana kampanyanın size ne sağladığına kolayca ulaşabilirsiniz. onları aramak için herhangi bir zaman harcayın.

Mümkün olduğunca çok sayıda güvenli evin kilidini açın

Dying Light 2’de her yerde güvenli evler var. Bunlar her zaman ev değil elbette, bazen sadece birkaç UV ışığı ve bir yerde bir çatıda bir yatak. Ancak hepsi aynı işlevi görür: Zaman geçirmek için uyumanıza izin verir, zulanıza erişmenizi sağlar ve daha da önemlisi, sonunda ölüme düştüğünüzde ortaya çıkma noktaları olarak hareket eder.

Bunlardan ne kadar çok kilidini açarsanız, öldüğünüz yere o kadar yakın yeniden doğarsınız. Güvenli bir evi etkinleştirmek, sadece onu bulmak ve jeneratörü açmak meselesidir. Oyun dünyasında iyi bir kapsama alanı var, bu yüzden bu şenlik ateşlerinden birkaçını veya bu durumda UV ışıklarını yakmak için biraz zaman ayırın.

Askeri airdroplar süper iyi ama ulaşılması zor

Dying Light 2’de kesinlikle gitmeniz gereken bir diğer şey de bu askeri uçaklardır. Genellikle bir yerde bir çatıda oturduklarından, neredeyse her zaman bir platform oluşturma zorluğuyla gelirler.

Onlara ulaşma bulmacasını çözmeniz biraz zamanınızı alacak ama buna değer. Bu airdroplar çok sayıda üst düzey ganimet taşır – önlerindeki engelli parkurda gezindikten sonra mükemmel bir ödül.

Oyunun ikinci haritasına ulaştığınızda, bu binaların büyüklüğü nedeniyle onlara ulaşmak zorlaşacaktır – bu yüzden pes etmeyin.

Havai fişekler ve molotoflar öldürücü bir kombinasyon

Kendinizi büyük bir zombi sürüsü ile çevrili bulursanız, özellikle de onların kapma saldırılarından kurtulmak zorunda kalırsanız, hepsini tek seferde verimli bir şekilde temizlemenin bir yolu vardır.

Onları bir alana çekmek için bir havai fişek veya yem kullanmak ve bunu, hepsi bir araya geldikten sonra sıcak bir molotof ile takip etmek, zombilerden kurtulmanın harika bir yoludur. Bu, özellikle iç mekanlarda faydalıdır, bazen birkaç tanesi tarafından kuşatılırsınız ve her zaman kaçacak bir yeriniz olmaz.

Sahip olduğunuz molotofun seviyesine bağlı olarak hepsini öldürmeyebilir, bu yüzden kalanları bitirmek için daha sonra biraz temizlik yapmanız gerekecek.

Erkenden XP bonuslarıyla donanıma öncelik verin

Erken beceri öğütme sürecini hızlı bir şekilde geçmenin iyi bir yolu, parkurda veya dövüşte XP bonusları ile teçhizat giymektir. Burada ve orada bir sürü bonus biriktirirseniz, hepsi toplanır ve ilk seviyelerde çok ilerleme kaydedersiniz.

Zırhlı teçhizata geçmek veya yakın dövüş, menzil vb. için bonuslara zarar vermek cazip gelse de, daha hızlı DP için ateş etmek aslında uzun vadede daha faydalıdır. Tartıştığımız gibi, oyun size seviyeniz yükseldikçe daha iyi teçhizat ve silahlar veriyor, bu yüzden gerçekten o noktaya mümkün olan en kısa sürede ulaşmaya çalışıyorsunuz – çünkü o zaman bu hasar bonusları gerçekten önemli olacak.

Sandıkların kilidini açarken güvende değilsin

Dying Light 2’de karşılaştığınız her sandığı ve araba bagajını durdurup kilidini açma eğilimindeyseniz, bu hızlı bir ipucudur. Animasyonu denemeden önce etrafınızdaki alanı temizlemelisiniz, özellikle de kilitlenmesi zor bir kilitse veya bunlardan biriyse. düğmeyi bir süre basılı tutmanız gereken yer.

Temel olarak, sırtınızı açıkta bırakmayın. Tabii ki bu, co-op oynayanlar için bir sorun değil, çünkü sadece bir arkadaşınızın arkanızı kollamasını sağlayabilirsiniz, ancak solo oyuncuların ekstra dikkatli olması gerekir.

Kilit açma animasyonunu atlamak için kilit seçimlerini feda edebilirsiniz.

Gerçekten aceleniz varsa ve çok sayıda kilit seçiminiz varsa, Dying Light 2’de kilit açma animasyonunu tamamen atlayabilirsiniz. Bazı kilit seçimlerini feda etmek ve içindekilere anında erişmek için alternatif etkileşim düğmesine basmanız yeterlidir.

Lockpick’inizin kalitesi ne kadar yüksek olursa (planı kontrol edin), bunu o kadar sağlam kilitlerle yapabilirsiniz. Zaman kazanmak için oldukça temiz bir numara, bu nedenle her zaman elinizin altında bir yığın kilitli top bulundurun.

Zil çalmalarına kulak asmayın

Dying Light 2’nin günlerinde zaman hızlı geçer. Oyunda gerçekten saatin kaç olduğunu kontrol edemeyecek kadar meşgulseniz, zillere kulak verin. Günün farklı aşamalarında zil çaldığını duyacaksınız: öğlen, öğleden sonra, gece vb. İlk gece en gürültülüdür ve ilave sirenler ve sürükleyici müzik ile birlikte gelir.

Geceye yakın olmak zor, ama diğerleri olabilir ve bu zil sesleri, oyunun çatılarında ilerlerken ve kayarken günün farklı zamanları konusunda sizi uyaracak.

Gelecek Güncellemeler ve Güncel Haberleri edinmek için Websitemizi takip etmeyi ve Discord kanalımıza katılmayı unutmayın.