blank

Destiny 2’nin yaratıcısı Bungie, 3,6 milyar dolara satıldı!

Microsoft’un endüstriyi sarsan satın alımından bir aydan kısa bir süre içinde duyurulan Destiny’nin yaratıcıları, Sony’nin şemsiyesinin altında birleşecek.

Halo ve Destiny gibi son derece etkili franchise’lardan sorumlu video oyun endüstrisi devi Bungie’nin 3,6 milyar dolara Sony tarafından satın alındığı açıklandı . Bungie, Sony’ye katılacak olsa da, şirket web siteleri aracılığıyla Bungie’nin “bağımsız ve çok platformlu bir stüdyo ve yayıncı olarak kalacağını” garanti etti.

Bu duyurunun yanı sıra Bungie web sitesine yüklenen bir blog gönderisinde, “Bungie, küresel bir multi-medya eğlence şirketi olma yolculuğumuza başlıyor” yazmaktadır. Aynı gönderide, Sony Interactive Entertainment’ın satın alınmasıyla birlikte stüdyoda yeni pozisyonların açıldığı haberlerinin yanı sıra kendi bölümünde yaratıcı özgürlüğün güvencesi verildi.

Bu anlaşma, Microsoft’un şirketin Activision Blizzard’ı satın aldığını duyurmasının ardından yalnızca on üç gün sonra geldi. Microsoft’un Gargantuan anlaşması kadar büyük bir satın alma olmasa da, bu haber yine de büyük ölçüde Bungie’nin Microsoft’un en popüler bayilerinden biri olan Halo’nun orijinal yaratıcıları olarak geçmişi sayesinde anlamlıdır.

Bungie, Sony için harika bir seçim, yalnızca bu Şubat ayında The Witch Queen genişlemesiyle önemli bir güncelleme alacak olan Destiny 2 nedeniyle değil. Geliştiricinin ayrıca, henüz halka göstermediği kapalı kapılar ardında başka bir şeyler üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Yukarıda bahsedilen Sony duyurusunda Bungie Pete Parsons’ın CEO’su şunları yazıyor: “Sony’de, bizi her koşulda koşulsuz olarak destekleyen ve nesiller boyu eğlence yaratma vizyonumuzu hızlandırmak isteyen ve aynı zamanda hem Bungie’nin kalbinde atan yaratıcı bağımsızlık. Bizim gibi Sony de oyun dünyalarının IP’lerimizin olabileceklerinin yalnızca başlangıcı olduğuna inanıyor. Birlikte, dünyanın dört bir yanındaki dostları, nesiller boyu aileleri ve birden fazla platform ve eğlence ortamındaki hayranları birleştiren ikonik seriler yaratma ve geliştirme hayalini paylaşıyoruz.”

Aynı gönderide, PlayStation Studios’un başkanı Hermen Helst şöyle yazıyor: “Bungie’deki kıdemli ekiple çok zaman geçirdim ve onların deneyim ve becerilerinin bizimkileri oldukça tamamlayıcı olduğu açık. ve büyümeye devam ederken Bungie’yi destekliyoruz ve bu inanılmaz takım için geleceğin neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyorum.”

Gelecek Güncellemeler ve Güncel Haberleri edinmek için Websitemizi takip etmeyi ve Discord kanalımıza katılmayı unutmayın.