blank

Sony&Discord Artık Birlikte Devam Edecek

Microsoft tarafından satın alınacağı bir kaç hafta önce iddia edilen Discord, Sony ile ortaklık kurdu. Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan yaptığı açıklamada Discord’un 2022’de PlayStation Network’le bütünleşeceğini duyurdu.

Discord, dünya genelinde aylık 140 milyondan fazla kullanıcısı olan ve son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken bir uygulama oldu. Bunun üzerine geçtiğimiz haftalarda Microsoft gözlerini Discord’a dikmişti. Hatta Discord için 10 milyar dolar gibi bir bütçe bile ayarlamıştı. Ama maalesef Microsoft’un son yıllarda oyun dünyasına yaptığı cesur girişimler bile bu satın almayı gerçekleştiremedi.

Discord’la ilgilenen bir çok şirket olmasından dolayı kendi tarafına çekmeye çalışan tek şirket Microsoft’da değilmiş. Görünen o ki diğer bir yıldız oyun şirketi Sony de bu yarışın içinde imiş. Dahası Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan’dan gelen bir açıklamaya göre, Sony ile Discord ‘sosyal oyun deneyimini iyileştirmek için‘ ortaklık kurdu bile.
2022 yılında yapılacak olan bu bütünleşmei henüz detaylarının nasıl olacağı ve tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı gibi kesin bilgiler yok. Öte yandan Xbox ile Discord bütünleşmesi uzun yıllardır yapılacağını tahmin ediyorduk. Fakat bu bütünleşme oldukça kısıtlı ve yalnızca Discord’daki arkadaşlarınızın hangi oyunu oynadığınızı görmesi gibi basit özelliklere sahip. Sony & Discord ortaklığının bundan daha detaylı bir işbirliği getireceği düşünülüyor.

Discord ve playstation ile ilgili güncel haberleri buradan elde edebilirsiniz dostlarım.