blank

HBO’dan Üç Yeni Game Of Thrones Uyarlaması!

İddialara göre söz konusu yapımlar Sea Snake (9 Voyages), Flea Bottom ve 10,000 Ships isimleriyle izleyiciyle buluşacak

2011-2018 yılları arasında HBO ekranlarında yayınlanan Game of Thrones, George RR Martin‘in A Song of Ice and Fire romanından uyarlanmıştı. Westeros toprakları üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen dokuz asil ailenin yaşadıklarını anlatan yapım, 9,3 IMDb puanıyla tüm zamanların en iyi dizileri arasına girdi.

Dizinin halen daha popüler kültürdeki yeri çok ayrı. Bu yüzden yapımcı kanal geçen yıl House of the Dragon isimli spin-off uyarlaması için çalışmalara başlamıştı. Bu projenin hazırlıkları sürerken; başka alt dizilerin de yolda olduğu anlaşıldı. Variety’nin ortaya çıkardığı iddialar, aynı evrende geçecek farklı projeler için dizi severleri mutlu etti.

Yeni Game of Thrones prequel dizilerinin konuları belli oldu

HBO önümüzdeki sezonlarda üç yeni projeyi seyircisiyle buluşturacak. Bunlar arasında Sea Snake, yahut diğer adıyla 9 Voyages dizisi Rome ve Gotham dizilerinin de senaristi olan Bruno Heller tarafından yazılacak. Dizide Velaryon Hanedanlığı‘nın lideri, Rhaenys Targaryen’in eşi olan Lord Corlys Velaryon‘a odaklanılacak. Projede genel itibarıyla Westeros evreninin en büyük donanması üstünde durulacak.

İkinci proje Flea Bottom, Kral Toprakları (King’s Landing) bölgesinin yoksul noktaları üstünde durulacak. 10,000 Ships dizisi ise Rhoynar’la birlikte Dorne’a yolculuk edip Lord Mors Martell ile evlenen Prenses Nymeria’nın sürükleyici hikayesi gösterilecek.

Şu an için HBO sözcüleri yeni Game of Thrones uyarlamaları hakkında açıklama yapmaktan kaçınırken erken gelişim aşamasında olduğu tahmin edilen projelerle ilgili bilgiler oldukça az. Çekim tarihleri, oyuncular ve kimin yöneteceği gibi detaylar için büyük olasılıkla bir süre daha kendimizce hayaller kuracağız.

blank

House of the Dragon dizisi yolda!

Sea Snake, Flea Bottom ve 10,000 Ships ile ilgili bilgiler az da olsa House of the Dragon‘un yaklaştığı bilinmekte. Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Paddy Considine, Olivia Cooke, Rhys Ifans, Eve Best, Sonoya Mizuno ve Matt Smith gibi oyuncuların kadrosunu oluşturduğu Game of Thrones prequel’i George R. R. Martin ve Ryan J. Condal tarafından kaleme alınıyor.

Dizinin yayın tarihi ise bir aksilik çıkmadığı takdirde 2022 yılı olacak.