blank

Pixar Çalışanı Cee-Ee Oyun Robotu Üretti

Anlaşılan eğer Pixar’da çalışıyorsanız, her şey şirin mi şirin olmak zorunda. Alonso Martinez, şirketteki teknik müdür, Şuana kadar görebileceğiniz en sevimli Mira adında basit bir robot tasarladı ve üretti.

 

Anlaşılan eğer Pixar’da çalışıyorsanız, her şey şirin mi şirin olmak zorunda. Ve Alonso Martinez, şirketteki teknik müdür, Şuana kadar görebileceğiniz en sevimli Mira adında basit bir robot tasarladı ve üretti.

Alonso yüzünü sakladığında Mira’nın renklerinin değişmesi ve üzülmesi şaşırtıcı bir numara, ama Alonso kendisini tekrar ortaya çıkarınca onu heyecanlı bir şekilde seyretmek, gerçek bir bebek gibi zıplayıp ses çıkarması masalarımızda keşke bizimde olsaydı dedirtiyor. Maalesef, Alonso icadını piyasaya süreceğiyle ilgili bir bilgi yok, ama kendisi robotu geliştirmeye ilaveten simülasyon duygularını arttırmaya ve insani duygularla etkileşimini sağlamaya niyetli.

Mira birden gülümsemeyle hayatınızı neşelendiren iyi bir masa arkadaşı. Bu proje insan-robot etkileşimini ve duygusal zekayı ortaya çıkarıyor. Halen Mira, kullanıcıyla etkileşim için yüz değiştirme numarasını kullanıyor ve “cee-ee” oyununu oynamaya bayılıyor. Dünyayı ve insan duygularını anlayışı arttıkça, insanlarla daha anlamlı bir şekilde etkileşim yetenekleride artacaktır.