blank

Aylar sonra, Battlefield 2042 yeni bir puan tablosu alıyor!

Battlefield 2042’nin bir sonraki büyük yamasının önümüzdeki ay çıkması bekleniyor ve beraberinde oyuncuların istediği temel bir özelliği de getirecek.

Battlefield 2042 geliştiricisi DICE, söyledikleri herkesin hoşuna gitmese de sonunda sessizliğini bozdu. Geliştirici bugün küçük bir yama yayınladı ve oyuncuları memnun edecek bir uzlaşma olarak Battlefield Portal’a yeni bir XP üst sınırı sistemi getirdi.

Ancak en büyük değişiklikler aslında bir süre burada olmayacak. Ayrıca ne olacaklarını da bilmiyoruz. Bir dizi Tweet’te DICE, şu anda Şubat ayının ortasından sonuna kadar yapılması planlanan 3.3 yamasının önemli olacağını açıkladı. Geliştiricinin paylaşmaya istekli olduğu tek ilginç detay, yamanın yeni bir puan tablosu sunacağıydı.

Battlefield 2042, kişisel performansa odaklanan ve şerit ilerlemesini ve genellikle bir puan tablosuna ait olmayan diğer istatistikleri takip eden puan tablosu için yeni, radikal bir tasarımla piyasaya sürüldü. Bu tasarımın göstermediği şey, takımın geri kalanının veya aslında sunucunun nasıl olduğuydu – oyunlardaki skortabloları için oldukça standart bir şey.

Geliştirici, Şubat ayında 3.3 yaması ile oyuna gelen çetelenin yeni tasarımını gözler önüne sermişti. Yeni skor tablosu, takımlara göre ayrılmasa da sunucudaki diğer oyuncuların skorunu gösteren büyük bir panel ile birlikte geliyor. İşte burada:

blank

Cevap, tahmin edebileceğiniz gibi, pek hevesli olmadı. Pek çok kişi yeni tasarımın eski oyunlara yeterince benzemediğini düşünmekle kalmıyor, aynı zamanda özellikle hoş görünmüyor. Bazılarının sahip olduğu bir başka sorun da, Battlefield oyuncuları için bir şekilde büyük bir endişe haline gelen diğer oyuncular için hala bir Ölüm sayısını göstermemesidir.

Yine de DICE, bunun sadece başlangıç ​​olduğunu ve ileride puan tablosunda daha fazla güncelleme bekleyebileceğimizi söyledi.

Gelecek Güncellemeler ve Güncel Haberleri edinmek için Websitemizi takip etmeyi ve Discord kanalımıza katılmayı unutmayın