blank

Bannerlord 2021 Optimizasyon Ayarları – FPS Arttırma

Bannerlord için yeni yamalar gelmeye oyun gelişmeye ve optimizasyon düzelmeye devam ediyor. Ancak oyunda hala optimizasyonla ilgili çeşitli sorunlar mevcut.

Bannerlord RAM kullanımı FPS anlık düşüşleri çoğu zaman kale ve şehir kuşatmalarında takılmalar ve bunun gibi bir çok farklı hatalar maalesef hala biz oyuncuları zorluyor.

Bu sorunlar neticesinde TurkishPlayer olarak bizde sizler için Bannerlord optimizasyon ayarlarını ve nasıl FPS arttırılır onu inceledik.

Bu videomuz sizlere Bannerlord ve Windows ile ilgili çeşitli ayarları anlattığımız yararlı olacağına inandığımız bir video oldu.

Aşağıda çeşitli ayarları sizler için ekran görüntüsü halinde bırakıyorum.

Oyunlar için Windows Ayarları – FPS ve CPU

Öncelikle Windows 10’da arkada çalışan programlarınızı minimum seviyeye getirmeniz ve oyun oynarken arkada çalışan prograları en azına indirmelisiniz.
Başlangıçta açılan programları görmek ve kapatmak için Görev Yöneticisinden Başlangıç Sekmesi ve sonrasında oradaki çalışmasını istemediğiniz programlara sağ tıklayarak devredışı bırak demeniz gerekiyor.

Bir sonraki Windows ayarımız Windows Tuşuna basıp Ayarlara giriniz. Ayarlar bölümünden Oyun bölümüne tıklayınız. Oyun bölümünde Oyun Modu Yakalamalar gibi bütün seçenekleri kapatınız.

Tekrar Ayarlar bölümüne giriniz. Ayarlar bölümünden Sistem, Sistem bölümünden Güç ve Uyku Ekran ve Uyku hiçbir zaman diyoruz. Sonrasında ek güç ayarlarını seçin ek güç ayarlarından Yüksek Performans seçmelisiniz.

Nvidia Denetim Masası Ayarları

Denetim Masası Ayarlarını sizlere direk görsel olarak ekliyorum

blank
blank

Bannerlord 2021 Grafik Ayarları

Öncelikle benim bu ayarlar için 60 FPS oynadığım sistemim GTX 1060 ve i5 4670K SSD 16GB RAM sizde sisteminizi benim ayarlarıma göre ayarlayabilirsiniz. Daha iyi bir sistem varsa ayarları bi tık yükseltebilir daha düşük bir sistemde ise bi tık indirebilirsiniz.

blank
blank
blank