blank

Fifa 21 Skandal EA Çalışanı Oyuncu Kartlarını El Altından Sattı!

EA son yıllarda Fifa serisinden hem satış hemde oyun içi satışlardan parayı cukkalamayı başarmıştı. Üstelik Fifa özellikle 20 ve 21 serilerinde gerçekçi bir futbol oyunu sunmayı bırakıp, kendi futbola benzeyen oyun türünü getirmiş ve oyuncuların bu skill move üzerine kurulu sisteme ayak uydurmalarını beklediler. Başarılı da oldular.

EA Skandalı Fifa da Paralele Yapı

Dün ortaya çıkan skandal ise EA çalışanlarının el altından çıkma olasılığı en düşük olan özel oyuncu kartlarını FUT oyuncularına binlerce dolar karşılığı satıp Fifa 21’in içinden geçtikleri oldu.

Şahsen senelerce Fifa oynamış biri olarak bunun sadece Fifa 21 e özel olmadığını bu paralel yapının yıllardır bu sistemden para ceplediğini düşünüyorum.

EA tarafından yapılan açıklamada çok üzgün olduklarını ve bu yanlışlığın EA içinden çıkmış olmasının ayrı hayal kırıklığına sebeb olduğunu falan söylemişler. Üzülürler tabi o kartları çıkarmak için kullanıcılar belkide 4 5 kat fazla para odemesi gerekirken kaç para kardeşim ronaldo diyip 300 500 dolara ceplemeleri zorlarına gitmiş.

Zaten sömürü sistemi üzerine kurulu EA’de böyle bir skandal olması çokta garibime gitmedi.