blank

Minecraft Yeni Dünya Nesli İle Harmanlanacak

Minecraft YouTube kanalından yeni bir video, oyunun Caves & Cliffs güncellemesinin ikinci kısmı bu yılın sonunda geldiğinde oyuncuların bekleyebilecekleri bazı değişiklikleri ayrıntılı olarak açıkladı.

Caves & Cliffs güncellemesinin ikinci bölümünde gelen en büyük değişikliklerden biri Minecraft’ın dünya jenereasyonuna yönelik bir revizyon. Spesifik olarak, oyunun mağaraları ve dağları en çok değişecek, her zamankinden daha alçak ve daha yükseğe uzanacak ve farklı şekil ve boyutlarda yumurtlayacak. Bununla birlikte, yeni dünya nesli, bazı oyuncular için mevcut, eski Minecraft dünyalarını potansiyel olarak çarpıtabileceğinden endişe ettikleri için bir endişe haline geldi.

Minecraft vanilya oyun yönetmeni Agnes Larsson’a göre, oyuncuların cılız toprak evden gökyüzündeki bir kaleye kadar özenle inşa edilmiş kreasyonlarından hiçbiri etkilenmeyecek. Bu, Mojang’ın kullandığı özel bir “karıştırma” tekniği sayesinde. “Yani dünyanızı ikinci bölüme güncellediğinizde,” dedi Larsson, “eski dünya neslini yeni dünya nesliyle harmanlayacağız… Burada bizim için önemli olan şey, inşa ettiğiniz hiçbir şeyi asla yok etmememizdir.”

Bu amaçla, Minecraft dünyalarında yapılan değişiklikler yalnızca oyuncuların gördüğü ancak inşa etmediği yepyeni parçalara ve parçalara uygulanacaktır. Bir oyuncunun inşa ettiği parçalar tamamen etkilenmeyecektir.

Minecraft Caves & Cliffs güncellemesinin ilk bölümü 8 Haziran’da başlayacak ve oyuna yeni dünya neslini getirmese de bir ton yeni içerik içerecek. Oyuncular, Axolotls ve Glow Squids gibi yeni çeteler bulabilecek ve bakır gibi yeni malzemeler çıkarabilecekler.