blank

2016 En İyi Araba Oyunları

2016 En İyi Araba Oyunları

Oyun sektörü 2016 yılında da tam gaz ilerlemeye devam ediyor. Ocak ayından bu yana birçok oyunla karşılaştık birçoğu ile de karşılaşacağız. Bazıları bizleri çok eğlendirdi, çok sevindirdi; bazıları ise bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Bu içerikte 2016 yılı içerisinde çıkmış ve çıkacak tüm yarış oyunlarına bakacağız.

2016 En İyi Araba Oyunları listesi şu şekilde;


2016 En İyi Araba Oyunları

2016 En İyi Araba Oyunları (2)

Sebastien Loeb Rally Evo

Geliştirici : Milestone S.r.l.
Yayıncı : Milestone S.r.l.
Çıkış Tarihi : 29 Ocak 2016
Platformlar : PC – Xbox One – Playstation 4

Rallileri takip eden birisiyseniz zaten Sebastien Loeb’ü bilirsiniz. Geçtiğimiz yıllara damga olmuş bu rallicimizin ismini alan oyun, bizlere gerçek bir ralli deneyimini sunuyor. Yeri geldiğinde tozlu yollarda gidecekken yeri geldiğinde pistlerde yarışacaksınız. Çeşit çeşit ralli aracının bulunduğu oyun bizlere fiziksel etkileşimlerin mükemmelliğini de sunmakta. Mesela yağmurlu veya karlı bir yarışta araç sürerken aracın toprak yollarda kontrolü çok zorken asfalt yollarda biraz daha iyi denilebilir.


2016 En İyi Araba Oyunları

2016 En İyi Araba Oyunları (1)

Need For Speed

Geliştirici : Ghost Games
Yayıncı : Electronic Arts
Çıkış Tarihi : 17 Mart 2016
Platformlar : PC

1994 dönemindeki Need For Speed oyunundan 2016 döneminin Need For Speed dönemine kadar çok zaman geçti. Gerek grafiksel olarak gerek oynanış olarak zamanla evrim geçiren oyunumuz en son oyunu olan Need For Speed (2016)’i herkes Underground 3 olarak beklerken sade bir isimle oyun hayatımıza girdi. İnternetsiz oynanamadığı için ülkemiz adına biraz sıkıntılı olsa da efsane Need For Speed (2016) serisi bizlere her zamanki heyecanı vermeye devam ediyor.


2016 En İyi Araba Oyunları

2016 En İyi Araba Oyunları (3)

 

DiRT Rally

Geliştirici : Codemasters
Yayıncı : Codemasters
Çıkış Tarihi : 5 Nisan 2016
Platformlar : Playstation 4 – Xbox One

Bilindiği üzere Codemasters yarış oyunları denildiğinde akla gelen nadir oyun firmalarından. Çünkü bugüne kadar çıkardığı farklı isimlerdeki onlarca yarış oyunu var ve herkes tarafından bu oyunlar büyük bir ilgi ve sevgiyle oynanıyordu. Grafiksel olarak diğer oyunların gerisinde kalmış olsa da oynanış olarak bir mükemmellik sunuyor. Tabi bir ara bu tarz yarış oyunlarından bayağı eleştiri almış olsa da DiRT Rally ile bu lekeyi üstlerinden silmeyi başardılar.


2016 En İyi Araba Oyunları

2016 En İyi Araba Oyunları (4)

 

Gran Turismo Sport

Geliştirici : Polyphony Digital
Yayıncı : Sony Computer Entertainment
Çıkış Tarihi : 18 Kasım 2016
Platformlar : Playstation 4

19 popüler yarış pistinde 137 lisanslı araç ile yarışların zevkini alacağımız oyun henüz çıkmadı ama Kasım ayında bizlerin karşısında olacak. Bu oyunun dikkat çeken özelliklerinden birisi e-spor alanında etkisini gösterecek spor modu. Bu oyunu ön siparişle alacaklar için ise Sony bir sürpriz yapacak ve Ford Mustang Group B Rally Car, Toyota FT-1 Vision GT Group 3 ve Peugeot 908 HDi FAP LMP1 araçlarını ücretsiz olarak ön siparişle alacaklara sunacak.


2016 En İyi Araba Oyunları

2016 En İyi Araba Oyunları (5)

FlatOut 4 (2016)

Geliştirici : Behaviour Interactive
Yayıncı : Activision
Çıkış Tarihi : 2016
Platformlar : PC – Xbox One – Playstation 4

En son 2011 yılında oyunu çıkan FlatOut, geliştiricisi değiştikten sonra tekrardan sahnelere dönme kararı aldı. Kylotonn Entertainment tarafından geliştirilecek oyun Strategy First tarafından dağıtılacak. Serinin en iddialı oyunu olacağı belirtilen FlatOut’un tam olarak ne zaman çıkacağı belli değil ama 2016 yılı içerisinde çıkacağı biliniyor.

Listenin devamını görmek için Sayfa 2’e tıklayınız.