blank

7 Days to Die Konsolda Telltale Games’in Elinde

7 Days to Die Konsolda Telltale Games’in Elinde.

2.5 yıl öncesinde Kickstartar üzerinden başarılı bir kampanya olarak ortaya çıkan ve PC versiyonunun hala Erken Erişim’de olduğu açık dünya, hayatta kalma zombi oyunu 7 Days to Die, konsol yolunda Telltale Games’e sırtını dayamış durumda. The Fun Pimps adlı firmanın geliştirdiği oyun hala binlerce kişi tarafından oynanıyor. Gün geçtikçe yeniliklerinde geldiği oyunda konsol yolu bakalım nasıl sonuçlanacak.

Telltale Games firması genelde amaç olarak kitlelere en yeni ve en yenilikçi türleri getirmeyi amaçlamıştır hep. 7 Days to Die için resmi yapılan açıklamaya göre toplamda 1.5 milyondan fazla oyuncusu var. Telltale Games firmasının önde gelen ismi Steve Allison oyun hakkında bu önemli bilgiyi paylaştıktan sonra bu oyunu yapan ekip hakkında da şunları söylüyor;

“The Fun Pimps hayatta kalma tarzı oyunlar arasında bina inşası, işleme zanaati, karakter büyümesi gibi özellikler ile rakipsiz. Bir survivor oyunu nasıl olmalı bizlere bunu gösteren bir ekip. 7 Days to Die oyunu hali hazırda PC kullanıcıları tarafından çok olumlu geri dönüşler alan bir oyun ve biz bu oyunu bambaşka bir kitle ile buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.”

Oyunun konsol versiyonunda yeni bir multiplayer modu ekleniyor ve ekranın ikiye bölünmesine de destek veriyor. Ayrıca online multiplayer modları ve özellikleri de gelecekte eklenecek ve bunlar ile ilgili bilgiler muhtemelen önümüzdeki hafta paylaşılacak.

7 Days to Die PS4 ve Xbox One çıkış tarihi ise henüz gün olarak belirli değil fakat 2016 yaz ayları içerisinde gelecek.